Ziraat Bankkart Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası tarafından geliştirilen Bankkart sistemi sayesinde, aynı anda hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği elde edilmiştir. Bankkart uygulaması ile kredi kartı kullanımına gerek duymayan kişiler için vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarının yönetimi devam ettirilecektir. Kredi kartı ve banka kartını tek bir alanda toplayan Bankkart seçeneğiyle, tek bir hesap üzerinden farklı kartların kullanımıyla, işlem yapma zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Ziraat Bankkart başvurusu yapmak için tarafından belirlenen alternatif banka kanalları kullanılabilir ya da doğrudan Ziraat Bankası şubeleri üzerinden işlem yapılabilir. Ziraat Bankası Bankkart başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için yazı içerisindeki başlıkların takip edilmesi yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bankkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişim kurmak için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarından bir tanesi kullanılmalıdır. Belirtilen iletişim numaraları üzerinden, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat erişim sağlanabilir. Müşteri hizmetleri telefon numarası kullanılarak sesli yanıt sistemine erişildikten sonra, T.C. kimlik numarası ve telefon bankacılığı giriş şifresi bilgileri ile sistem girişi tamamlanmalıdır. Sistem girişinin tamamlanmasının ardından, sesli yanıt sisteminin talimatları takip edilmeli ve başvurular bölümünden Bankkart başvurusu seçeneği tercih edilmelidir. Başvuru sayfasından müşteri temsilcisi ile iletişime geçildikten sonra, Bankkart kullanımının mevduat hesabı ya da kredi kartı için olup olmadığı teyit edilecektir. Başvuru türünün belirlenmesinin ardından, müşteri temsilcisi tarafından Bankkart başvurusu sisteme alınacak ve değerlendirme için bankaya iletilecektir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Bankkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

www.ziraatbank.com.tr bağlantı adresi kullanılarak ya da Ziraat Mobil uygulamasını mobil cihazlara indirerek, Ziraat Bankası internet bankacılığı sistemlerine eşim sağlanabilir. İnternet bankacılığı sistemlerine giriş yapmak için T.C. kimlik numarasının yanında, online bankacılık giriş şifresi de kullanılmalıdır. Online bankacılık giriş bilgilerinin tamamlanmasıyla birlikte, Bankkart başvurusu için menü üzerinden başvuruların bölümü tercih edilmelidir. Başvurularım bölümünden “Ziraat Bankası Bankkart başvurusu” seçimi yapıldıktan sonra, başvuru işlemleri için form doldurulması yeterli olacaktır. Kredi kartı olarak kullanılmak istenen Bankkart için bilgileri ve talep edilen kredi kartının limit bilgileri sisteme girmek zorundadır. Sadece mevduat hesabı kullanımı için talep edilen Bankkart, hesap oluşturma bölümünden başvuru yapıldıktan sonra kişilerin adresine teslim edilecektir.

Bankkart Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bankkart başvuru sorgulaması yapmak için bankaya ait müşteri hizmetleri aranabilir ya da doğrudan online bankacılık sistemlerine giriş yapılabilir. Bankkart başvurusu için online bankacılık sistemi ya da müşteri hizmetleri sistemine giriş yapıldıktan sonra, Bankkart başvurusunun son durumu takip edilecektir. Kredi kartı olarak talep edilen Bankkart, başvuru aşamasında belirtilen gelir bilgileri ve limit talebine göre banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme sonucunda uygun bulunan kişiler, kredi kartı olarak kullanmak üzere Bankkart sahibi olabilirler.

Ziraat Bankkart Nasıl Alınır?