Ziraat Bankası İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası internet şubesi, müşterilerinin bankacılık işlemlerini banka şubesine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden yapabilmeleri için özel olarak oluşturulmuş bir hesaptır. Ziraat Bankası internet şubesi, resmi internet sitesi üzerinden veya mobil uygulama vasıtasıyla kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası internet şubesi hakkında daha fazla bilgi almak ve internet şubesini kullanarak neler yapabileceğinizi görebilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İnternet Şubeye Giriş

blank

Ziraat Bankası internet şubesi aramasını internet tarayıcınıza yazarak ya da mobil uygulama vasıtasıyla giriş yapmak mümkündür. Giriş yapmak için, kimlik numaranız ve şifreniz gerekmektedir.

Hesaplarım Bölümü

İnternet şube menüsünün en üst kısmında bulunan menüdür, Hesaplarım menüsüne tıkladığınız zaman pek çok işlem kanalı görebilmekte ve hesaplarınız hakkında bilgi alabilmeniz mümkün olabilmektedir. İnternet şubede yer alan tüm hesaplarım, vadesiz hesaplarım veya vadeli hesaplarım gibi açmış olduğunuz tüm hesapları görüntüleyebilir ve bakiyeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hesabınızın IBAN numarasını öğrenmek için de yine bu kanalı kullanmanız gerekmektedir.

Para Transferleri

Bu bölüm, para transferi yapmak için kullanacağınız bölümdür. Hesaplarınız arası transfer, başka hesaba eft ve havale, cebe havale veya kredi kartına transfer gibi işlemleri görmüş olduğunuz menü aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Eft veya havale yapmak için, başka hesaba eft ve havale seçeneğini seçin ve ardından, yeni bir alıcı sekmesine tıklayarak işlemlere devam edin, görmüş olduğunuz bu alanda karşı tarafın iban bilgilerini girmeniz gerekecektir, ad soyad ve diğer bilgilerini bu alana girebilir ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kartlarım

Kartlarım alanından mevcut kart bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu alandan hızlı bir şekilde kart görüntüleme yapmak mümkün olmaktadır. Banka kartları, kredi kartları ve sanal kartlarınızın bakiyelerini veya diğer bilgileri buradan görüntüleyebilirsiniz.

Ödemeler

En geniş işlem kanallarından biridir. Bankacılık ile alakalı tüm ödeme işlemlerinizi bu kanal üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeler menüsü üzerinden fatura ödeyebilir, cep telefonuna TL yükleyebilir, ziraat kartlarınıza ödeme yapabilirsiniz, kredi taksitleri, kredi kartı borçları, sgk prim ödemeleri, vergi ödemeleri, trafik ödemeleri, sınav ödemeleri gibi pek çok ödeme işlemi bu kanal üzerinden gerçekleşebilmektedir.

Döviz ve Altın

Bu menü, döviz ve altın yatırım işlemlerinizi değerlendirebileceğiniz bir menüdür. Vadesiz TL hesabınızı kullanarak döviz alabilirsiniz veya satabilirsiniz, aynı şekilde bu kanal üzerinden altın almak ve satmak da mümkün olabilmektedir. Altın veya döviz alıp satabilmek için, altın ve ilgili döviz birimi üzerine hesap açmanız gerekir.

Krediler

Bu bölümde, kredi borçlarınızı ödeyebilir, TOKİ taksitleriniz için ödeme yapabilir ve aynı şekilde kredi hesaplarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve yine aynı şekilde bireysel kredi taksit ödemeleri de bu menü üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Sigorta ve Emeklilik

Bu alan üzerinden sigorta primlerinizin ödemesini yapabilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesi kanalı üzerinde yer alan bu panel üzerinden, hızlı bir şekilde emeklilik primlerinizi ödeyebilir veya zorunlu deprem sigortanızın ödemelerini de yine bu panel üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Yatırım

Bu alan üzerinde yatırım hesaplarınızı görüntüleyebilir ve yatırım hesabı oluşturup, vadesiz TL hesabınız vasıtasıyla yatırım işlemlerinizi yönetebilirsiniz.  Borsa hesabınıza giriş yapabilir, elüs işlemlerini de bu menü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

QR Kod İşlemleri

QR Kod işlemleri menüsü, QR Kod ile Atm üzerinden para çekmenizi sağlayan sistemlerin menüsüdür, bu alanda QR Kod okutması yapabilir ve ATM’de kartsız bir şekilde para yatırma ve çekme işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular

Bu alanda, bankaya yapmış olduğunuz başvuruları sorgulayabilir ve durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Profil ve Ayarlar

Bu alandan, profilinizi düzenleyebilir, resim yükleyebilir ve şifre işlemlerinizi halledebilirsiniz. Güvenlik ayarlarınızı değiştirmek için de yine bu alana girmeniz gerekmektedir.

E Devlet ve Güvenli Çıkış

En alt işlem menüsü olan E devlet menüsü, banka üzerinden e-devlete erişmenizi sağlar. İnternet şubeye giriş yapmakla uğraşmadan, bu menüyü seçerek hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

E devlet menüsünün hemen altında yer alan menü ile de uygulamadan güvenli bir şekilde çıkış yapabilirsiniz, güvenli çıkış denmesinin sebebi, uygulamanın açık unutulması durumunda bilgilerinizin çalınma ihtimalinin kolaylaşmasıdır, ancak bankanın uygulaması veya resmi sitesi en fazla birkaç dakika oturumu açık tutar.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır?