Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası üzerinden döviz mevduat hesabı açmak için, banka tarafından sunulan işlem kanalları üzerinden işlem gerçekleştirilmelidir. Alternatif bankacılık kanalları, Ziraat Bankası şubesinin haricinde, bankacılık işlemlerinin gerçekleştirebildiği ortamlardır. Vadeli ya da vadesiz şekilde mevduat hesabı açmak için kullanılan Ziraat Bankası alternatif kanallarıyla, istenen para birimi üzerinden döviz hesabı başvurusu yapılabilir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden gerçekleştirilen döviz hesabı açılış işlemleri, kişilerin talep ettiği dönemlerde ve talep edilen şekillerde gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası döviz hesabı açılış işlemleri için yapılması gerekenler, yazı içerisinde detaylı şekilde ele alınmıştır.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası döviz hesabında, Euro ve dolar cinsinden yatırımlar gerçekleştirilmektedir. Farklı para birimleri için de yatırım imkanı sunan Ziraat Bankası döviz hesabı, vadeli ve vadesiz mevduat hesabı olarak iki ayrı kategoride ele alınmaktadır. Yatırım araçları içerisinde en fazla tercih edilen yatırım modellerinden bir tanesi olan Ziraat Bankası döviz hesabı, yatırım getirisi ve yatırımların güvende tutulması konularında üst düzey güvence sağlamıştır. Müşterilerin yatırımlarını istedikleri gibi kontrol etme imkanı oluşturan Ziraat Bankası döviz hesapları, yatırımların sürekli değer kazanmasını sağlamaktadır. Yatırımların değerinin artırılması için gerekli fon çalışmalarını yürüten Ziraat Bankası döviz hesabı, istendiğinde nakde çevrilebilir ya da farklı alanlarda döviz yatırımlarıyla çeşitlendirilebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Döviz Hesabı Açılışı Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak, döviz hesabı açılışı için doğrudan talep oluşturulabilir. Döviz hesabı başlangıcı için dolar, Euro ya da farklı para birimi tercihi yapılmalı ve müşteri temsilcisine net bir talimat verilmelidir. 444 00 00 ya da 0(850) 220 00 00 iletişim numaralarından bir tanesi kullanılarak, 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile irtibat kurulabilir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri arandıktan sonra, T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresi ile sisteme erişim sağlanmalıdır. Sistem girişinin tamamlanmasının ardından, hesap açılışı için müşteri temsilcisi ile iletişime geçilmelidir. Müşteri temsilcisine tüm talimatlar verildikten sonra, döviz hesabı açılışı için gerekli işlemler başlatılacaktır.

Online Bankacılık Ziraat Döviz Hesabı Açılımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Online bankacılık kanalları üzerinden Ziraat Bankası döviz hesabı açılışı yapmak isteyen kişiler, www.ziraatbank.com.tr bankacılık sistemine giriş yapmalı ya da Ziraat mobil uygulamasını cihazlarına indirmelidir. Mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı sistemi ile hesap açılış işlemlerini gerçekleştirmek için T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresinin doğrulanması gerekir. Giriş bilgileri tamamlandıktan sonra, online bankacılık işlemleri için “Hesaplarım” bölümü açılmalıdır. Hesaplarım bölümü üzerinden “Hesap Oluşturma” seçeneği tercih edilmeli ve istenen para birimi için döviz hesabı talimatı verilmelidir. Döviz hesabı açılış talimatı verildikten sonra, döviz hesapları kullanıma açılır ve tüm işlemler için aktif hale getirilir.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nasıl Açılır?