Teminatlı Kredi Veren Bankalar

Teminatlı kredi veren bankalar, kredi almak için geliri yetmeyen veya herhangi bir gelir belgesi beyan edemeyenler için kredi verebilmektedirler. Teminat, bir mal varlığını bankaya teslim etmek suretiyle karşılığında kredi almaktır. Örneğin kredi almak için bir gelir belgeniz yoktur ya da kredi notunuz kredi almanıza yetmiyordur, bu durumda evinizi veya arabanızı bankaya teminat olarak verip kredi alabiliyorsunuz, yani aslında baktığımız zaman kredi almak için gelir belgesine sahip olmanız veya kredi notunuzun yüksek olması bir şart değildir.

Hangi Mal Varlıkları Teminat Olarak Verilebilir?

Teminat olarak verilebilecek mal varlıkları, her türlü taşınmaz gayrimenkul, taşınabilir mal varlıkları ve menkul kıymetlerdir. Bu varlıklar bankaya teminat olarak gösterilebilir veya doğrudan bankaya verilebilir. Teminat gösterilen mal varlıkları borcun her kuruşu bitene kadar satılamaz veya kiraya verilemez, çünkü borç bitene kadar teminat olarak gösterdiğiniz mal varlığı bankaya ait olacaktır.

Taşınabilir mülkler de ise, mülkün tamamının bankanın üstüne kaydedilmesi gerekir ve teminat olarak verilecek aracın veya taşınabilir herhangi bir mülkün bankaya teslim edilmesi gerekmektedir. Bu teslim işleminden sonra banka size krediyi verebilir. Kredi tamamen teslim edilene kadar araç devralınamaz, haczedilemez, satılamaz veya kiralanamaz.  Eğer 100 gün boyunca kredi borcu ödemesi yapmazsanız, aracınıza veya mülkünüze el konulmaktadır.

Hangi Bankalar Teminatlı Kredi Veriyor?

Aşağıdaki listede teminatlı olarak kredi veren bankalar yer almaktadır.

Garanti Bankası

Evinizi teminat olarak göstermeniz halinde mortgage kredi ürünü sunan Garanti Bankası, ev almak için kredi notu veya geliri yetmeyen kişilere teminat karşılığında kredi ürünü sunuyor. Bu ürüne göre, evinizi bankanın adına kaydetmeye başlamanızdan itibaren, yüksek limitli mortgage kredisi alabiliyorsunuz.

Aktifbank

Kolay kredi verme konusunda tanınan bankalardan biri olan Aktifbank’ta evini teminat olarak gösterenlere kredi veriyor. Sadece ev değil, araba ve diğer taşınmaz ve taşınabilir tüm mülkleri teminat olarak gösterenlere ciddi anlamda bir kredi ürünü sunuluyor. Sizlerde internet üzerinden hızlı bir şekilde başvuru yapabilir ve Aktifbank kredi ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Akbank

Teminatlı kredi veren bankalar listesinde olan Akbank’ta, evini arabasını veya herhangi bir mülkünü teminat olarak gösteren kişilere kredi ürünleri sunmaktadır. Teminat gösterilecek olan malvarlığı, teminat edilen süre boyunca satılamaz, kiralanamaz.

Fibabanka

Teminatlı kredi veren bankalar arasında Fibabanka’da var. Müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde pek çok müşterisine çeşitli kredi ürünlerini sunmayı başaran Fibabanka, şimdi teminatlı kredi ürünü de sunmaya başladı. Fibabanka ile çalışmaya başlamanız halinde, bankanın sunmuş olduğu teminatlı kredi ürünlerini kullanabilir ve bu ürünlerden kullanmaya başlayabilirsiniz. Söz konusu banka, tüketici kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi ürünleri teminatlı olarak verebilmektedir.

Alternatif Bank

Alternatif Bank’ta tüketicilere uygun tüketici kredisi ürünlerini sunmaya devam ediyor. Alternatif Bank üzerinden alacağınız tüketici, taşır ve konut kredilerini hiçbir gelir belgesi beyan etmeksizin, hiçbir kefil göstermeksizin ve hiçbir kredi notu öngörmeksiniz, teminatlı bir şekilde alabilirsiniz. Teminat edeceğiniz mal varlığının teminat edilen süre boyunca hiçbir şekilde satılamadığı ve kiraya verilemediğini bilmek zorundasınız.  Bu şartlar altında Alternatif Bank üzerinden teminatlı bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Teminatlı Kredi Veren Bankalar