TEB Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Ekonomi Bankası hesap bilgilerini sorgulamak ya da kredi kartına ait bakiye detaylarını öğrenmek için, banka tarafından sunulan kanallardan bir tanesi kullanılmalıdır. Alternatif bankacılık kanalları internet bankacılığı, online bankacılık, telefon bankacılığı ve ATM cihazları olarak kategorilere ayrılmıştır. Alternatif bankacılık kanallarının kullanımıyla, Türk Ekonomi Bankası üzerinden açılan hesapların bakiyeleri kolaylıkla sorgulanabilir. TEB bakiye sorgulama işlemleri için yapılması gereken adımlar, yazı içerisinde detaylı şekilde incelenmiş ve açıklanmıştır.

Müşteri Hizmetlerinden TEB Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

blank

Türk Ekonomi Bankası müşteri hizmetleri üzerinden kart ve hesap bakiyesini sorgulamak için yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

 • 0850 200 0 666 iletişim numarası kullanılarak Türk Ekonomi Bankası müşteri hizmetleri aranmalıdır.
 • Müşteri hizmetleri sisteminden telefon bankacılığına erişim sağlamak için, giriş aşamasında T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresi bilgilerinin kullanılması gerekir.
 • Giriş bilgileri doğrulandıktan sonra, cep telefonu numarasına gönderilen SMS kodunun sisteme girilmesi yeterli olacaktır.
 • Sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak ya da kart işlemleri bölümünü tercih ederek, bakiye sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Müşteri temsilcisi ile iletişime geçirdikten sonra, paket sorgulama işlemlerinin yanında, farklı bankacılık işlemleri için de talimat oluşturulabilir.

TEB İnternet Bankacılığıyla Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Türk Ekonomi Bankası internet bankacılığı sistemi ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanarak, bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

 • Türk Ekonomi Bankası resmi internet sitesine erişim sağlamak için www.teb.com.tr bağlantı adresi üzerinden işlem yapılması gerekir. İşlemlerin gerçekleştirilmesi için internet sitesi yerine, TEB mobil uygulaması üzerinden de aynı işlemler gerçekleştirilecektir.
 • www.teb.com.tr bağlantı adresi üzerinden, TEB resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır.
 • Ana sayfada yer alan internet bankacılığı seçeneğine tıklayarak, kimlik bilgisi doğrulama sayfası açılmalıdır.
 • Giriş bilgileri kapsamında, T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı için belirlenen resmi şifre kullanılmalıdır.
 • Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasına gönderilen SMS kodu doğrulandıktan sonra, Türk Ekonomi Bankası internet bankacılığı giriş işlemleri tamamlanacaktır.
 • İnternet bankacılığı girişinin ardından, güncelde kullanılabilir olan banka hesabı ve kredi kartı seçeneklerinden bir tanesi tercih edilebilir. Tercih edilen kredi kartı ya da banka hesabı için kolaylıkla bakiye sorgulama işlemi yapılacaktır.

Aynı işlemleri mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirmek için, TEB mobil uygulamasını cep telefonu ya da tabletlere indirilmesi yeterlidir. Giriş aşamasında, internet bankacılığında kullanılan bilgiler kullanılacaktır.

TEB ATM’leriyle Bakiye Sorgulama İşlemlerinin Detayları

TEB bakiye sorgulama işlemlerini ATM cihazları üzerinden gerçekleştirmek için herhangi bir TEB ATM’sine gidilmesi yeterlidir. Banka kartı ya da kredi kartı kullanımıyla giriş yapıldıktan sonra, hesaplara doğrudan erişim sağlanır ve hesap sorgulaması gerçekleştirilir. Bankanın fiziki şubelerinden de yapılabilecek bakiye sorgulama işlemleri, alternatif bankacılık sistemleri ile daha da kolay hale getirilmiştir.

TEB Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?