• ÇEYREK ALTIN
  440,55
  % 0,06
 • $ DOLAR
  5,7084
  % 0,06
 • € EURO
  6,3349
  % 0,08
 • £ POUND
  7,1428
  % 0,01
 • PETROL
  63,97
  % -7,32
 • РУБ RUBLE
  0,0887
  % 0,07
 • BITCOIN
  58560,639
  % -1,01
 • BIST 100
  101.447
  % -1,11

Tavsiye Edilen Yatırım Bankaları Hangileridir?

Tavsiye Edilen Yatırım Bankaları Hangileridir?

Türkiye’de mevduat hesabı kullanan banka müşterileri için en iyi ve en çok tavsiye edilen yatırım bankaları hangileridir sorusuna birlikte yanıt arayacağız. Yatırım bankacılığında ise süreç ilerlerken, mevcut faiz oranları devlet tarafından güvence altına alınır. Siz de yatırımlarınızı bu sayede güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak alım gücü ve enflasyon oranlarının Dolar’ın bu hızlı yükselişinin ardından yaşattığı kriz ortamında, paranızın karşılığında alacağınız faiz oranı yüksek olsa bile paranın alım gücü düşebilir. Bu ihtimali de değerlendirmeye alarak mevcut para ve alım şartlarınızı baştan ele almanızda fayda vardır.

Türkiye’deki Bankalar Listesi

Yatırım bankaları ya da özel bankalar hangileri şeklinde aramalar artık daha sık şekilde arama motorlarına yapılmakta. Kullanıcıların yaptıkları bu aramalardan da anlaşılacağı üzere, parasını yatıracak olan yatırımcı belirli bir noktada devletten teminat beklemektedir. Bu durumu da özel sektörlerin kendi çıkarlarını öncelikli olarak gözeteceğini düşünerek, devlete sırtlarını dayamak istiyorlar. Bu süreçte devletin de kendi çıkarlarını koruyacağını ve sonrasında milletin çıkarlarına yöneleceğini hatırlatmak gerekiyor. Burada her şekilde halk üzerinden bankalar da devlet de kendi çıkarlarına yönelik olarak hareket etmektedir.

Devlet bankaları da bu süreç içerisinde işleyişten farksız bir hareket içerisinde bulunmazlar. O yüzden siz de yapacağınız yatırımlarda bu tür durumların farkında olarak yatırım aracı belirlemeniz gerekmektedir. Gerekli koşullarda yurtdışında bir yatırım aracı kendinize belirleyerek, paranızı çok daha kaliteli bir şekilde de değerlendirebilirsiniz. Güne özel fırsatlar sunan birçok yabancı banka, sizin gibi ülkesinde kriz olan yatırımcıların paralarını değerli hale getirmek için bekliyor.

 

Türkiye’deki bankalar listesi 2018 yılında sadece isim değişikliğine tanık oldu. Bu yıl açılan bir banka olmazken, geçen yıldan bu yana sadece el değiştiren ya da hisselerinde olan küçük değişmeler olan bankalar yer aldı. Ülkemizin ekonomik kriz ortamında olan süreçlerde, Kurtuluş Savaşı’nda olan ruhu andıracak şekilde çıkacağına karşı olan inancımız tamdır.

türkiye bankalar birliği

Devlet Bankaları Hangileridir

Banka isimleri ya da sıfatları aslında hiçbir önemi olmayan ayrıntılardır özellikle Türkiye’de. Bankaların tek bir çizgide yönetildiğini ve işleyişlerinin tek bir mantıkla gittiğini söylemek yanlış olmaz. Her bir banka kendi ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederken, diğer bankalar ile aralarında büyük farklar oluşmasına yol açmaz. Çünkü minimum ve maksimum oranda rekabet kurulu banka sahiplerinin aralarında olan trafikten, yaptıkları kampanyalara kadar birçok konuyu detaylı olarak incelemektedir.

Değişen faiz oranları finans piyasalarında bu kadar büyük bir yer bulurken, borsa seven banka müşterileri için CepBank avantajları ve yatırım kolaylıkları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Tavsiye edilen yatırım bankaları hangileridir aramalarına siz değerli okuyucularımızla birlikte sitemiz içerisinde yanıt aradık.