En Risksiz Yatırımlar Nedir

Risk grubunda olmayan yatırımlar tercih edilerek, mevcut birikimleri kaybetme riski ortadan kaldırılabilir. Risksiz yatırımlar kategorisinde yer alan yatırım modelleri tercih edildiğinde, yatırılan birikimin zarar göre riski en aza indirilir ve yatırılan para değeri katlanır. Yatırım modellerinin başarılı olması için yatırım alanında yeterli araştırmayı yapmalı ve bu araştırmalar doğrultusunda alım satım faaliyetleri devam ettirilmelidir. Risksiz yatırım olarak nitelendirilen modellerin özellikleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler, yazı içerisinde belirtilen modelleri inceleyebilirler.

Altın Yatırımıyla Garanti Gelir Elde Edilebilir

Altın alımı, tarihten beri en fazla tercih edilen yatırım araçlarından bir tanesidir. Yatırım araçları kapsamında en fazla getiri sağlayan modellerden bir tanesi olduğundan, uzun vadeli yatırımlarda kendi değerini kat kat artıracaktır. Altın alım satımlarıyla birlikte, uzun vadede maksimum kar elde edilebilir. Her dönem atakta olan ve çevresel koşullara karşı değerini koruyan altın yatırımı, kullanıcıların kar getirisini yükseltecektir. Tasarruf için küçük çaplı birikim yapmak isteyen kişiler, altın alarak uzun vadede yüksek gelir elde edebilirler.

Gayrimenkul Alım Satımıyla Güvenli Yatırım Modeli

Gayrimenkul yatırımları, geçmişten bugüne, en fazla tercih edilen yatırım modellerinden bir tanesidir. Gayrimenkul yatırımları kapsamında, konut, arsa ve dükkan alımları etkili olacaktır. Büyük miktardaki birikimlerin bozulmaması ve net bir kaynak üzerinde yatırıma dönüştürülmesi açısından oldukça etkili olan gayrimenkul yatırımları, yüksek bütçeli birikimlerin değerlendirilmesi için ideal modellerden bir tanesidir. Gayrimenkullerin kiraya verilmesiyle birlikte, her ay düzenli ek gelir elde edilir ve yıllar içerisinde, gayrimenkullerin değerleri katlanarak artırılır.

Döviz Alımıyla Paranın Değeri Korunabilir

Euro ve dolar başta olmak üzere, farklı kategorilerdeki dövizlere yatırım yapılabilir. Yatırım modelleri arasında en güvenli yöntemlerden bir tanesi olan döviz yatırımı, Türk lirası üzerinden yapılan birikimlerin değer kaybetmesini engelleyecektir. Amerikan doları ve Euro cinsi yatırımlar, Türkiye’de en fazla tercih edilen yatırım modellerinden bir tanesidir. İstendiği anda bozma imkânı sunan ve değer kaybı riski çok az olan dolar ve Euro yatırımlar, kullanıcının maddi zarar görme riskini düşürmektedir. Vadeli ya da vadesiz hesapta değerlendirilme imkânı bulunan döviz yatırımı, istendiği zamanlarda kolaylıkla kullanılabilir şekilde tasarlanması açısından avantajlıdır.

Bireysel Emeklilik Sistemi Yatırımları

Devlet desteğiyle kullanıma sunulan bireysel emeklilik sistemi, bankalar ve sigorta şirketleri aracılığıyla yürütülmektedir. Son dönemlerin en popüler yatırım araçlarından bir tanesi olan bireysel emeklilik sistemi, çalışanlar adına otomatik olarak başlatılmaktadır. Bireysel emeklilik sisteminde en az 3 yıl kalan kişiler, birikimleri üzerinden devlet desteği elde etmektedir. 10 yıl ve üzerinde yatırım yaptıktan sonra, BES üzerinden emeklilik hakkı elde eden kişilere, birikimlerinin %25’i değerinde devlet desteği ödenmektedir. Uzun vadeli karlı yatırımlardan bir tanesi olan bireysel emeklilik sistemi, yatırımların fon getirisi sağlaması ve tüm birikimin güvende tutulması açısından, risksiz yatırımlar arasında yer almaktadır.

En Risksiz Yatırımlar Nedir