PTT Kartın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Son yılların en çok kullanılan kartlarından biri olan PTT kart bu kapsamda kullanıcılarına birçok avantajlar sağlıyor. Kolay kullanımlı olan bu kart 81 ilimizden özellikle sosyo ekonomik durumu yetersiz olan bireyler tarafından kullanılıyor. Bu kartın kullanılabilmesi için ise ilk olarak en yakın PTT şubesinden bir Posta Çeki Hesabı açılması gerekiyor. Minimum hizmet bedeli üzerinden bu hesap oluşturulduktan sonra yani aynı gün içerisinde PTT kart alınabiliyor veya belirtilen adrese kargo ücretsiz olarak gönderilebiliyor. PTT kartınız üzerinden yurtiçindeki tüm PTT ATM cihazları üzerinden para çekebilir, para yatırabilir ve bakiye bilgilerinizi anında öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde PTT tarafından anlaşmalı pek çok bankaların ATM cihazlarından da işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kartın Başlıca Avantajları

PTT kartın en önemli avantajlarından biri PTT şubesine gitmeden paranızı hızlı bir biçimde tüm banka ATM cihazlarından çekebilmenizi sağlamasıdır. Bu kart hizmete sunulmadan önce bireyler maaşlarını çekebilmek için PTT şubesine gitmek zorunda kalabiliyor ve sıra numarası aldıktan sonra maaşlarını çekebiliyordu. Bu durum beraberinde zaman kaybı yaşanmasına da yol açabiliyordu. Ancak PTT kartın devreye girmesi ile birlikte bu sorun tamamen ortadan kaldırıldı.

Bu kartla birlikte artık vatandaşlar doğrudan maaş gününde ATM cihazlarından maaşlarını eksiksiz bir şekilde çekebiliyor. Bu kapsamda zaman kaybı yaşaması söz konusu olmuyor. Bu kart üzerinden aynı zamanda yurt dışı harcamalarınızı gerçekleştirebilir, elektrik, su, doğalgaz, internet ve telefon faturalarınızı ödeyebilirsiniz. İnternet üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özet olarak diğer bankalar tarafından sunulan kredi kartları ve bankamatik kartlarında yer alan birçok özellikleri PTT kartınızda da bulabilirsiniz.

PTT Kartınız İle Online Alışverişlerinizi Gerçekleştirebilirsiniz

Ptt kartınız ile internet dünyasından online olarak alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer kartlarda olduğu gibi bu kartınızdan da ürün satın alabilir ve ödemenizi doğrudan kartınızdaki maaşınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için kartınızda yer alan hesap numaranızı ve kartınızın arka yüzeyinde yer alan 3 haneli güvenlik kodunuzu girmeniz yeterlidir. PTT kartınız üzerinden yurt içi ve yurt dışı tatil ve gezilerinizde de ödemelerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kart üzerinden maaş döneminizde ayrıca e-devlet sistemi üzerinden de maaş sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kartın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?