Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır

Özel sağlık sigortasına sahip olmak oldukça kolay bir yöntemdir. Özel sağlık sigortasından faydalanmak ve sahip olmak için bazı kriterler yer almaktadır. Özel sağlık sigortası özel sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır. Şirketlerin kullanıcılara sunduğu paketler dahilinde kişinin ödeyebileceği primler ile sunulur.

 Kişinin ödeyebileceği primler ile bağlantılı paket içeriği, teminatlar ve sigortadan yararlanılacak alanlar olarak belirlenir. Sağlık sigortası prim hesaplama işlemi ile isteğe göre sigorta çeşiti oluşturulur. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden yararlanmayan kişiler de özel sağlık sigortasına başvuru yapabilmektedir. Yaş, cinsiyet, sağlık geçmişi varsa hastalıklar belirtilerek poliçe oluşturulur özel sağlık sigortası primleri kişiye sunulur.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar

Özel sağlık sigortası kendi içerisinde birçok gruba ayrılmaktadır. Firmaların çalışanlarına sağladığı sigorta türü, bireysel olarak kişilerin oluşturduğu sigorta türü, tamamlayıcı sigorta, yabancı uyruklular için oluşturulan sigorta türü bazılarıdır.

Özel sağlık sigortası kapsamına giren tedavi ve yöntemleri;

-Ameliyatlar

-Ev bakım hizmetleri

-Kazalar sonucunda oluşan cerrahi müdahaleler

-Görüntüleme merkezleri (mr, röntgen, tomografi)

-Ayakta muayene

-İlaçlar (Reçeteli)

-Fizik tedavi hizmetleri

-Rehabilitasyon hizmetleri

-Kaza sonucu oluşan diş, el, kol, bacak, meme, göz protez giderleri

Özel Sağlık Sigortası Nedir

Özel sağlık sigortası olası bir kaza durumunda meydana gelen yaralanma ya da cerrahi müdahalelerde önceden belirtilen teminatlar ve paketler karşılığında yararlanılan sigorta ürünüdür. Özel sigortalarda başvuru aşamasında teminatlar dikkatli özenli yaptırılmalıdır. Oluşabilecek her hastalık ya da kaza göz önünde bulundurularak uygun teminat paketi seçilmelidir. Özel sağlık sigortası kapsamında istenilen hastane ve doktor seçilmektedir. Özel sağlık sigortası her yıl yenilenen ve 18-65 yaş sınırı olan bir sigorta kapsamıdır. 18 yaşından küçük çocuklar için ise sigorta teminat paketi kapsamında ayrı bir işlem bulunmaktadır. Aile paketleri oluşturulan teminatlarda şirket tarafından gerekli ve detaylı bilgilendirme hizmeti sunulmaktadır. Sigortalı ya da sigortasız fark etmeksizin herkes başvuruda bulunup faydalanabilmektedir. Özel sağlık sigortası çerçevesinde ücretsiz ya da en alt düzeyde ücret ödeyerek özel hastanelerde rahatça kullanılmaktadır. Yatarak ve ayakta tedavi hizmetlerinden en az bütçeyle yararlanma imkânı sunmaktadır. Özel sağlık sigortası evli iseniz birçok iyi yanı vardır, bunu göz önünde bulundurarak yaptırmakta fayda vardır.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır