Nasıl Hızlı Kredi Alınır?

Nasıl hızlı kredi alınır? Kredi, günümüz ekonomik krizinde bazen gerçekten de kurtarıcı niteliklere sahip bir borç para olabiliyor. Anlık olarak gelişen nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için, kredi çekmek zorunda kalıyoruz ancak herkes bu kadar hızlı kredi alamıyor, kredi almayı hızlandırmak için, bazı şeyleri bilmek gerekiyor. Siz de bu yazıda anlatacağımız şeyleri detaylı bir şekilde uygulayarak hızlı bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Neden Hızlı Kredi Alamıyorsunuz?

Nasıl hızlı kredi alınır sorusunu cevaplamadan önce, hızlı bir şekilde kredi alamıyor oluşunuzun nedenlerini inceleyelim.

  1. Düşük Kredi Notu
  2. Yetersiz Gelir
  3. Aktif Borç Miktarı

Yukarıdaki nedenlerin sizin hızlı bir şekilde kredi alabilmeniz için büyük bir engel teşkil ediyor olabilir.

Kredi Notunuzu Yükseltin

Kredi başvurunuzun hızlı bir şekilde değerlendirilip onaylanabilmesi için iyi bir kredi notuna sahip olmanız şart. Kredi başvuruları değerlendirilirken, en önemli kriter olarak notu dikkate alıyor, eğer hızlı bir şekilde kredi almak gibi bir niyetiniz varsa, kredi notunuzun 1500 puanın üzerinde olması gerekiyor.

Kredi kartlarını daha sık kullanarak ve bankada daha sık bir şekilde kredi çekerek kısa sürede kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Yetersiz Gelir

Yetersiz gelir de kredi alamamanızın önündeki en büyük engellerden biridir. Günümüzde aylık gelirinizin yarısından fazlasını kredi borç taksidi olarak ödeyemezsiniz, yani alacağını kredinin aylık taksidi, aylık gelirinizin en fazla yarısı kadar olabilir.

Nasıl hızlı kredi alınır diye soruyorsanız öncelikle gelirinizi yükseltmeniz veya aktif borçlarınızın gelirinize oranını azaltmanız gerekiyor, bu şartlar dahilinde hızlı bir şekilde kredi alabilmek mümkün oluyor.

Aktif Borç Miktarı

Diyelim ki aylık geliriniz 5 bin TL, ancak bir yandan da aylık 2 bin TL kredi taksidi ödüyorsunuz. Bu durumda yeni alacağınız kredinin aylık taksidi en fazla 500 TL olabilir, çünkü daha fazla taksit öderseniz, aylık gelirinizin yarısını geçecek ve banka kredinize onay vermeyecektir, bu bağlamda aktif borçlarınızın bir kısmını peşin ödeyip kredi borcunuzu yapılandırırsanız, bu şekilde daha hızlı kredi alabilmeniz mümkün hale gelecektir. Düzenli bir şekilde kredi borcunuzu ödemeyi unutmayın.

Nasıl Hızlı Kredi Alınır?