Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi notu kredi verirken bankaların en dikkat ettiği konulardan biridir. Kredi notu düşük olanlar genelde bankalardan kredi alamaz ya da çok az miktarlarda kredi alabilir. Siz de kredi notum düşük nasıl kredi alabilirim diye soruyorsanız, yazımızı okumaya devam etmelisiniz, devamında size detaylı olarak bilgileri aktaracağız.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan bireylere kredi veren bankalar, kredi notum düşük nasıl kredi alabilirim sorunuzun en büyük cevabı olabilir. Kredi notunuz düşükse yapmanız gereken en iyi şey, kredi notu meselesini çok da dert etmeyen bankalara gitmenizdir. Bu bankalar, Aktifbank, Odeabank ve Enpara gibi bankalardır, kredi notunuz çok düşük değilse bu bankalardan her zaman kredi alabilirsiniz.

blank

Kredi Notunuzu Yükseltin

Kredi notunuzu yükseltirseniz, kredi alma ihtimaliniz kolaylaşabilir, bankaya yatırdığınız her kuruş, para transfer işlemleri, kredi kart kullanımı, döviz ve altın gibi emtialarına alım satımı kredi notunuzun yükselmesine olanak verecektir.

Gelir Belgesi İbraz Edin

Daha önce kredi veya kredi kartı almadıysanız kredi notunuz sıfır olarak gözükür. Bu nedenle gelir belgenizi ibraz ederek düşük limitli bir kredi kartı alıp borçlarını düzenli ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz, bu şekilde kredi notunuz hızlıca oluşacaktır ve kredi alabileceksiniz.

Kredi Kartı Kullanım Yoğunluğunuzu Artırın

Diyelim ki en son 2 sene önce kredi kartı kullandınız, bu durumda kredi notunuz 1600 dolaylarında ise 1300’lere kadar düşebilir ve yeniden kredi aldığınızda epey zorluk yaşayabilirsiniz.  Bu nedenle en kötü 6 ayda bir kredi kartınızı harcamayı veya en azından 6 ay önce bir kredi borcu ödemiş olduğunuzdan emin olun, bu şekilde sizlerde hızlı kredi kartı alabilir ve yüksek limitli krediler çekebilirsiniz.

Gelirinizi Yükseltin

Bankaya bildirdiğiniz gelir belgesi kredi notunuzu yükseltebilir ve daha fazla kredi almanızı sağlayabilir. Örneğin aylık geliriniz 3 bin TL iken, izin verilmeyen 50 bin TL ihtiyaç kredisi, aylık geliriniz 4 bin TL’ye çıktığında izin verilebilir ve bu krediyi alabilirsiniz. Gelirinizin yükselmesi hem kredi notunuza 100-200 puan artı olarak yansır hem de daha yüksek tutarlarda kredileri daha kolay alabilirsiniz.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?