Kredi Kartı Hesap Ekstresi Ne Zaman Gelir

Ay içerisinde kredi kartı ile yapılan tüm harcamalar kullanıcının belirlediği ödeme günlerinden önce adrese posta yoluyla kredi kartı hesap özeti ya da ekstresi şeklinde gönderilir. Kredi kartı ekstresi kişinin hesap kesim tarihinden bir gün sonra kullanıcıya ulaştırılır. Son ödeme tarihi hesap kesiminden 10 gün sonra olduğu için hesap özeti bu süre içerisinde kişiye ulaşmış olmaktadır.

Kredi kartı özet bilgileri postaya ulaştıktan yaklaşık 5 iş günü içerisinde kişiye ulaşmaktadır. Kredi kartı hesap özet bilgileri için son yıllarda e- posta yoluyla iletişim de sağlanmaktadır. Bunun amacı hem kâğıt tüketimini azaltmak hem de posta yoluyla yaşanan aksaklıkları önlemektir. E-posta ile ulaştırılan kredi kartı ekstreleri hesap kesiminin olduğu gün sonunda mail olarak gönderilir.

Bu şekilde kullanıcı anında hesap özeti bilgilerine ulaşmış olmaktadır. E-posta ile ekstre tercihi yapmak istemeyen bireyler için ise SMS yoluyla ekstre gönderimi sağlanır. Kredi kartı ekstre tarihleri kullanıcıların isteği ile bankalar tarafından değiştirilebilmektedir. Müşteri hizmetleri ile 7/24 iletişim sağlanabilir.

Kredi Kartı Ekstresi Nedir

Kredi kartı ekstresi kişinin harcamalarını ve ödeyeceği para miktarını gösteren bir fatura çizelgesidir. Yapılan harcamaların özetini gösteren ekstrede varsa geçmiş borç, asgari ödeme tutarı ve toplam borç bulunmaktadır. Aynı zamanda ödemelerin yapılacağı tarih, taksitli alışverişlerin taksit bitiş tarihleri ve kullanıcının kart limit bilgileri de yer almaktadır. Ekstre basımının en altında oluşabilecek sorun ve sorulara karşılık iletişim numaraları, müşteri hizmetleri numarası, e-posta adresleri bulunmaktadır. Son olarak da ekstre içeriğinde kişinin kullandığı kart ile varsa sağladığı puanlar ya da avantajlar bulunur. Ek kart ekstresi ana kart ile bağlı değildir.

Bu yüzden ek kart ekstresi belirtilen adrese gönderilir. Ana karttan ayrı olarak farklı adrese ekstre gönderimi sağlanmaktadır. Kredi kartı ekstreleri talep edilen iletişim bağlantıları dahilinde gönderilmektedir. Kredi kartı ekstresinin posta yoluyla gönderim işlemlerinde tatil günlerine gelen sürelerde geç gönderim ya da bazı aksaklıklar oluşmaktadır. Bu tarz durumlarda telefon bankacılığı, internet bankacılığı yoluyla banka çalışanlarına ulaşım sağlanması gerekmektedir.

Kredi Kartı Hesap Ekstresi Ne Zaman Gelir