• ÇEYREK ALTIN
  784,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  8,2919
  % 0,22
 • € EURO
  10,1397
  % 0,63
 • £ POUND
  11,7678
  % 0,51
 • ALTIN (TL/GR)
  489,29
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,1121
  % 0,54
 • BITCOIN/TL
  469033,435
  % -0,70
 • BIST 100
  1.444,87
  % -1,10

Kredi Kartı Ekstresi Adres Değişikliği ve Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Ekstresi Adres Değişikliği ve Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullananlar adres değişikliği yaptıklarında kredi kartı ekstresi adresi değişikliği nasıl yapılır merak ederler. Kredi kartı adres değişikliğini nasıl yapacağınızı yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı kullanıyorsanız bankanız sizlere her ay düzenli olarak kredi kartı ekstrenizi gönderecektir. Bu ekstrede sizlere dönem içi harcamalarınızın bir dökümü ve o ay ki güncel borcunuzu, asgari ödeme borcunuzu yazacaktır. Kredi kartı ekstresi sayesinde kredi kartınızdan doğan bankaya borcunuzu öğrenebilmektesiniz. Tabi ki bu ekstre sizlere posta yolu ve e-mail yolu ile iletilmektedir. Tercihinize göre posta yolu ile adresinize gelmesini istiyorsanız kredi kartı ekstre adresini bankaya bildirmelisiniz.

Bankada ikametgâh adresiniz dışında başka bir teslim adresi belirtebilirsiniz.

Özellikle çalışan kişiler gün içerisinde evlerinde olmadıkları için kredi kartı ekstresinin iş adreslerine gelmesini isteyebilirler. Bankalar da bu duruma yönelik olarak teslimat adresi seçebilme imkanı sunmaktadır.

Kredi kartı ekstre adresini belirttikten sonra adresinizde değişiklik olmuşsa bu durumu bankaya bildirmelisiniz. Aksi takdirde ekstreleriniz eski adresinize gönderilmeye devam edecektir.

Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Herkesin cebinde en az bir adet bulunan kredi kartından daha fazla yararlanmanız için bankalar sürekli müşterilerinin hizmetine yenilikler sunmaktadır. Kredi kartınızın hayatınıza kolaylıklar getirmesini istiyorsanız kredi kartı ile fatura ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Tam zamanlı çalıştığınız iş dolayısı ile faturalarınızı ödemek için her ay belirli günlerde faturaya ödeyebileceğiniz kurumlara gitmeniz gerekir. Bu durumda hem çalıştığınız işten bir süreliğine izin almanız gerekir hem de gittiğiniz yerde sıra beklersiniz. Bu iki durumu da ortadan kaldırmanız kredi kartı sayesinde mümkün oluyor.

Mobil şube üzerinden masrafsız ödeme mümkün oluyor

Kredi kartı ile fatura ödeme yöntemi ile internetten banka hesabınıza girerek kredi kartınızla faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Abone numaranız ile hemen hemen sahip olduğunuz bütün faturaları ödemeniz mümkün. Bu işlem sayesinde zamandan kazanmış oluyorsunuz. İnternetten fatura ödeme işlemi bir fatura için en fazla iki üç dakika sürümektedir. Bu sayede işinizden izin almanız gerekmek. En önemlisi ise faturayı ödeyebileceğiniz kurumlardaki oluşan uzun sıra kuyruklarına girmekten kurtulmuş olursunuz.

Faturalara Ödeme Ücreti

Faturalarımız ödemek için gittiğimiz kurumlar ayrıca bizlerden işlem ücreti de almaktadır. Bu kurumlardan en çok tercih edilen PTT, her işlemden en az 1TL gibi bir ücret almaktadır. Bu ücret bir kaç fatura için fazla bir meblağ gibi görünmese de, yıl içerisinde ödediğiniz işlem ücretleri neredeyse bir faturanızın toplam tutarını bulmaktadır. Bu durumdan yine kredi kartı ile fatura ödeme yöntemini kullanarak kurtulabilirsiniz.

Kredi kartı ile yapacağınız fatura ödemelerinde sizlerden işlem ücreti kesilmez. Hatta kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verirseniz hem ödemelerinizi geciktirmezsiniz hem de farklı avantajlardan yararlanırsınız. Kredi kartı kullananlara bankalar yıllık kullanım ücreti kesmektedir. Bu tutar 35 TL ile 60 TL arasında değişiklik göstermekte. Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde yıllık kesilen bu ücretlerden de kurtulmuş olursunuz.

YORUMLAR YAZ
blank