• ÇEYREK ALTIN
  443,70
  % 1,84
 • $ DOLAR
  5,7246
  % 1,13
 • € EURO
  6,3460
  % 1,10
 • £ POUND
  6,9316
  % 0,76
 • PETROL
  59,79
  % 1,96
 • РУБ RUBLE
  0,0860
  % 1,54
 • BITCOIN
  61038,360
  % 1,40
 • BIST 100
  96.227
  % 0,99

Kredi Çekerken Hangi Evrakların Olması Lazım

Kredi Çekerken Hangi Evrakların Olması Lazım

Kredi çekerken hangi evrakların olması lazım olduğunu bir çok kullanıcı maalesef bilmemektedir. Ülkemizde bu kadar çok sayıda banka olması ve her yerde banka reklamları olmasına karşın, bu konu hakkında doğru ve normatif bir toplumsal düşünce yapısına hiçbir zaman sahip olamadık. Türkiye’de kredi kartı ve kredi başvurularında yapılan hatalar yüzünden, kullanıcılar hiçbir borçları olmamalarına rağmen kendilerini kara listeye (kırmızı kalem) alabilmektedirler. Bunun da önüne geçmek için siz değerli okuyucularımıza kredi ve banka faiz oranları ve güncel kredi çekmek için evrak listesi hakkında bilgi vermeyi bir görev biliyoruz.

Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Kredi çekerken hangi belgeler gereklidir sorusunun yanıtı kişiden kişiye göre değişir. Daha önce beş yıl boyunca düzenli kredi kartı kullanmış ve ödemelerinde hiçbir zaman gecikme yaşatmamış müşteriler için kredi çekmek çok kolaydır. Ancak ilk kez banka ile çalışan biri için bu listenin sonu maalesef gelmemektedir. Daha önce banka ile çalıştığınızı varsayarak hazırladığımız listede ise doğrudan kolaylıkları ve zorlukları daha objektif şekilde inceleyebileceksiniz.

 • Kişinin konakladığı dairenin kira sözleşmesi,
 • Elektrik, su ve doğalgaz sözleşmesi,
 • Maaş sözleşmesi ve en az altı aylık sigorta kaydı,
 • E-devlet üzerinden sicil temizdir belgesi.

En genel olarak istenilen belgelerdir. Bu süreç içerisinde banka inisiyatif kullanarak sizden farklı belgeler ve farklı kefiller de isteyebilir. Unutmayın ki istediği kefillerin tamamından sizden istediği belgelerin aynısını isteyecektir. Bu yüzden belgelerinizi karşı tarafa verirken, kefilinizin de banka notunu incelemenizde fayda vardır. Aksi taktirde bankalar sizin için kredi notu düşüktür puanını, getirdiğiniz kefile dayandırarak verebilirler. 2018 kredi evrak listesi az çok yukarıdaki gibidir. O yüzden kayıt açtıramadan listeyi öğrenerek hazırlık yapmanın size avantajı olacaktır. En kötü ihtimalle süreci hızlandıracaktır.

Bireysel İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Banka kredisi alırken imzalanan belgeler ise başlı başına bir yazı konusudur. Unutmamanız gereken en önemli ayrıntı, aldığınız belgelerin ve imza attığınız kağıtların tamamının kopyasının sizin tarafınıza da verildiğinden emin olmanızdır. Yaklaşık kırk sayfalık bir kağıt dolambacı döndüğü için hiçbir banka müşterisi bu kağıtları okumayı seçmemektedir. Ancak genel anlamıyla orada olan sözleşme ve şartlarda sizin ödemeyi geciktirdiğinizde başınıza gelebilecekler ve bankanın haklarını onayladığınız yazılıdır. Siz de imza atarak parayı almak karşılığında bankanın istediği bütün koşulları yerine getireceğinize karşın taahhüt vermiş olursunuz. Bugün ki yazımızda siz değerli okurlarımızla birlikte, Kredi çekerken hangi evrakların olması lazım sorusuna yanıt aradık ve evrak listesinde olan kefil listesinin de önemine değindik, umuyoruz yazımızdan memnun kalmışsınızdır.

Etiket: Kredi Çekerken Hangi Belgeler Gereklidir, 2018 Kredi Evrak Listesi, Banka Kredisi Alırken İmzalanan Belgeler