Kolay Kredi Çekme Yöntemleri Hangileridir?

Bankalardan kolay kredi çekme yöntemleri hangileridir merak ediyor musunuz? Sitemiz içerisinde yapılan anketlerde en çok merak edilen konuların başında yer alan bu durum ile ilgili, siz değerli okuyucularımız için büyük bir liste inşası hazırladık. Bu liste sayesinde en kısa süre içerisinde istediğiniz miktarda kredi çekebileceksiniz. Ancak unutmamalısınız ki liste içerisinde yer alan bütün süreci harfiyen yerine getirmek durumundasınız. Aksi takdirde doğrudan kredi alıp almamanız biraz şans biraz da olağanüstü durumlara bağlı olur. Sizleri daha fazla bekletmeden konuya geçebiliriz.

Kolay Kredi Çıkarmak!

Kredi çıkarma yolları 2018 yılında yaşanan ekonomik kriz sonrasında zorlaştırıldığı yönünde asparagas haberlerle oldukça süslenen bir konu haline getirildi. Merkez bankasının faiz oranlarını yükseltmemesi, bankaların mevduat ve kredi hesaplarında olan faizleri her geçen yükseltmesiyle birlikte artık Türk yatırımcılar ve ihtiyaç sahipleri için güçlü alternatifler oluştu. Bankalardan kredi çekmek istiyorsanız bu yolları izlemeniz gerekmektedir:

  • Belirli bir işletmede minimum altı ay boyunca sigortalı şekilde çalışmalısınız.
  • Bu süre zarfında hangi bankadan maaşınızı çekiyorsanız, o bankanın kredi kartına da başvuru yapmalısınız.
  • Kredi kartınız onaylanmasının ardından aylık minimum iki yüz Türk Lirası olacak şekilde, ertesi ay garanti şekilde ödeyebileceğiniz tutarda alışveriş yapmalısınız.
  • Daha önceden borcunuz ve üzerinize kayıtlı bir icra olmadığından emin olmalısınız.
  • Telefon, internet, doğalgaz, ev kirası gibi üzerinize kayıtlı bütün evrakları bir araya getirmelisiniz.
  • Kredi kartı çıktıktan dört ay sonrasında, sizin ile aynı koşulları taşıyan bir kefil bularak, bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Bankalar Kredi Vermiyor Banka Dışı Alternatif Kredi Alma Yöntemleri

Kredi çekmenin kolay yolu aslında yoktur. Doğrudan yukarıda listelediğim şekilde ilerleyerek kredi çekebilirsiniz. Aksi taktirde karşınıza sürekli olarak yeni bir belge isteyen veznedar ya da müşteri temsilcisi olacaktır. Bu süreci hızlandırmak ya da kolaylaştırmak istediğinizden eminiz. Fakat maalesef böyle bir durum, çok iyi bir kefil sahibi olmadan siz mümkün değildir. Kefil için gereken minimum şartlar da ya yukarıdaki gibi olacak ya da hesabında sizin istediğiniz miktarın minimum on katı kadar para olacaktır.

blank

Kredi çekme taktikleri neler diye soracaksanız da başvuru yaptığınızı ve ret yanıt aldığınızı varsayalım. Bu sürecin ardından minimum üç ay boyunca tekrar kredi başvurusunda bulunmayın ve ret almanız ile ilgili sebebi iyi öğrenerek bu durumu düzeltmeye odaklanın. Sonraki başvurunuzu daha erken yaparsanız, mevcut kredi puanınız daha da düşecek ve siz bu süreçten daha olumsuz etkileneceksiniz. Umarız kolay kredi çekme yöntemleri hangileridir başlıklı yazımızdan memnun kalmışsınızdır, siz de banka deneyimlerinizi ve aklınızda kalanları sitemizde paylaşmayı unutmayın.