Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

Kobi Devlet Destekli Kredi – Finans Haberim | Kredi Hesaplama | Canlı Borsa Döviz Coin
 • ÇEYREK ALTIN
  1.608,00
  % 0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4635
  % -0,10
 • € EURO
  17,8573
  % 0,56
 • £ POUND
  19,9806
  % 0,94
 • ALTIN (TL/GR)
  967,34
  % 0,47
 • РУБ RUBLE
  0,3167
  % 0,13
 • BITCOIN/TL
  371547,288
  % 6,72
 • BIST 100
  3.260,15
  % -0,65

Kobi Devlet Destekli Kredi

KOBİ destek kredisi nedir? KOBİ açılım olarak ufak ve orta boyutlu işletmeler demektir. Bir işletmenin KOBİ olabilmesi ve KOBİ’ler için yapılmış düzenleme, teşvik ve hibelerden yararlanabilmesi için öncelikle yapısal ve mali özelliklerinin ilgili resmi tanıma uygun olması gerekmektedir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Tİcaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “beraber Kazanacağız: KOBİ Destek Kredisi Tanıtımı”na katılıyor. Vatandaşlar detayları öğrenmek istiyorlar. Bakan Albayrak açıklamasında “ Bugün adını birlikte kazanacağız KOBİ Destek Kredisi kapsamında sizlerle birlikte bulunmaktan mutluluğumu dile getirmek isterim. Sloganlı seçilmesini ben önemli buluyorum. Temmuz’da süregelen ve Ağustos’ta zirveye çıkan ekonomik saldırılar karşısında şunu söyledik. Sonucunda kazanacağız Bankalarımız Türkiye tarihinde olmadığı kadarıyla güçlü bir dayanışma içinde hepsinden önemlisi milletimizin desteği ile dünyaya çok güçlü bir Türkiye fotoğrafı sunuyoruz. Bugün itibariyle karşı karşıya kalmış olduğumuz bu sınamadan çok daha güçlü çıkmak için kenetleniyoruz. Elimizi taşın altına koyarak Türkiye’yi çok daha güçlü ekonomiye taşımak için çalışıyoruz.” Cümlelerine yer verdi. KOBİ destek kredisi hakkında yapılan açıklamalar haberimiz içerisine eklenecektir.

KOSGEB destek sunarİ İÇİN TIKLAYIN

DETAYLAR BELLİ OLUYOR!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ Destek Kredisi’nin KOBİ’lere önemli bir finansman desteği sağlayacağını belirterek, “Normalde bugün paranızı bankaya mevduata koysanız bankadan yüzde 22-23 mevduat faizi alıyorsunuz. Kredi kullanmak isteyen KOBİ’lerimiz ise maalesef yüzde 30’ları aşan faizlere maruz kalıyorlar ama Destek Kredisi kullanınca aylık 1,85, senelik 22 ödeyeceksiniz. Kısaca KOBİ’lerimiz mevduat faizi yöreında, düzgüsel kredi faizlerinin ise 8-10 puan altında kredi kullanabilecek.” dedi.

İşte 5 madde de destek kredisinin detayları;

1) Destek Kredisi faizi aylık yüzde 1.85 olacak. şu demek oluyor ki senelik faiz yüzde 22 olacak.

2)Bir üye azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Ve kredi 6 ay ana para ödemesiz, hemen sonra 12 eşit taksitli toplam 18 ay olacak.

3)Kredinin yüzde 85’i gömü destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.

‘TÜRK BANKACILIK SİSTEMİ SAĞLIKLI VE DENGELİ”

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, kredi derecelendirme müesseselerinin son dönemde Türkiye’nin ekonomik verileriyle uyumlu olmayan çözümleme ve değerlendirmeler yayınladığını söylemiş oldu. Gücünü ve desteğini ekonomiden alan Türk bankacılık sisteminin sağlıklı ve dengeli bir yapıda bulunduğunu ifade eden Aydın, bankacılık sektörünün uluslararası kabul görmüş düzenlemelere nazaran çalıştığını kaydetti.

Aydın şöyle konuştu:

“Türk bankacılık sektörünün bilanço verileri şeffaftır. Sektör kamu ve bağlarımsız denetime tabidir. Gelişmelerin tümü açıkça kamuya yansımaktadır. Eğer bir düzenlemede bir değişim yapıyorsak mutlaka bu düzenleme uluslararası standartların sağladığı esneklikler çerçevesinde yapılmaktadır. Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankaların 3’te 2’si yabancı sermayeli bankalardır. Bu bankaların sektör içindeki büyüklük payı yüzde 25’in üzerindedir. Haziran itibarıyla bilanço büyüklüğümüz 3,7 trilyon ile milli gelirin üzerindedir. Bilançomuzun yüzde 65’i uzun dmühim büyümeye destek veren yatırımların, iç ve dış pazara yönelik üretimin finansmanında kullanılmıştır.”

KOBİ DESTEK KREDİSİ AÇIKLAMALARI

hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ’lere Destek Kredisi Tanıtımı’nda mevzuştu. İşte Bakan Albayrak’ın konuşmasından satır başları…

Bugün adını beraber kazanacağız KOBİ Destek Kredisi kapsamında sizlerle beraber bulunmaktan mutluluğumu dile getirmek isterim. Sloganlı seçilmesini ben önemli buluyorum. Temmuz’da başlayan ve Ağustos’ta zirveye çıkan ekonomik ataklar karşısında şunu söyledik. Sonunda kazanacağız.

Değişiklik sürecini başlattık

Bankalarımız Türkiye tarihinde olmadığı kadarıyla güçlü bir dayanışma içinde hepsinden önemlisi milletimizin yardımı ile dünyaya çok güçlü bir Türkiye fotoğrafı sunuyoruz. Bugün itibariyle karşı karşıya kaldığımız bu sınamadan çok daha güçlü çıkmak için kenetleniyoruz. Elimizi taşın altına koyarak Türkiye’yi çok daha güçlü ekonomiye taşımak için çalışıyoruz. Ekonomide değişiklik süreci başlattık. Atmamız gereken adımları çok ama çok iyi biliyoruz. IMF Arjantin görmüş oldunüz… Atılan adımlar.. Görüyoruz… Bu süreçte doğru planlamalarla arzu ettiğimiz Türkiye ekonomimize kavuşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Almış olduğumız kararları eylülde görmüş olacaksınız

Enflasyonla mücadeleyi önceleyeceğimizi söyleyebilirim. İhracatı artırma hedeflerine yönelik stratejiler izleyeceğiz. Kamudaki tutum sürecini çok daha güçlü devam edeceğiz. Hiç olmadığı kadar güçlü bir mali disiplin süreciyle ilgili adımlar atacağız. Cari açık ve enflasyonda başarı için kaynak verimliliğinden de taviz vermeyeceğiz. Tasarrufu kamuda kültür haline getireceğiz. Çok çok kararlı bir irade var Türkiye. Alacağımız kararları OVP’de eylülde göreceksiniz. Enflasyon, cari açık mücadelesi, ekonominin tüm alanlarında, tarım endüstri, her alanda temel hedefler paydaşların sorumluluğunda olacak.

Londra uyumuyor hepimiz de uyumuyoruz

Kazanmak için verilecek mücadelede aynı anda kenetlenmeden bahsediyoruz. Dün Türkiye’de resmi tatildi… Piyasalar kapalı mı? Londra uyumuyor… E o zaman bizler de uyumuyoruz. Ekonomimizde dalgalanmalar olmaması için güçlü refleksler geliştirmek zorundayız. Özellikle banka ve gerçek sektörü kurdaki dalgalanmalardan zarar görmemesi için adımlar attık. Daha hızlı adımlar atmaktan çekinmiyoruz.

Reel sektörün ve bankaların arkasında olmaya devam ediyoruz. Bizim kadar birileri de bunu biliyor. Kur ataklarının hemen arkasından dünyada örneği olmayan halde örneği olmayın bankalarımız için yoğun bir harekete geçti. Türk bankaları Avrupa ve dünyadaki muadillerinden çok daha güçlü bir bilançoya haiz. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bankalarımız yollarına kesin adımlarla devam ediyor. Devamlı teyakkuzda olmamız gereken bir süreçteyiz. 7/24 sahadayız. Güçlü refleksler geliştirmek, planları hayata geçirmek zorundayız.

KOBİ Destek Kredisi ile kazanma idealine devam ediyoruz. Odalar ve Borsalar mevduatlarını bahsi geçen 8 bankamıza yatırdı.

Ticaret Bakanı Pekcan’ın açıklamasından notlar;

 • özgür piyasa ekonomisinde her zaman dalgalanmalar olacaktır. Bu işin doğasında var. Ama ülkemiz en iyisini yapmış olacaktır. Biz büyümeye istikrara devam edeceğiz. KOBİ Destek Kredisi mekanizması, TOBB Başkanlığında destek elde etmiştır.
 • TOBB’un kaynakları en doğru adrese yönelmiştir. Yani KOBİ’lere… Son zamanlarda finansal dalgalanmaları fırsat gören yığınçuluk yapıldığı dikkati çekmektedir. Piyasanın bozulmasını önleyici tedbirler almaya devam ediyoruz.
 • Demir çelik ihracatımız da 1 milyar dolar. İlk hedef 2.5 ve sonrasında 10 milyar dolar inşallah. Bugün KOBİ’lerimiz dünyaya açılıyor. KOBİ’lerimiz kendi kendine kafi bir Türkiye için çalışmalarına devam ediyor. Her yerde başarılı Türk girişimcisi görüyoruz. Bugün olduğu şeklinde ekonomimize destek oluyorlar.
 • Piyasaları takip ediyoruz. Dayanışma ruhunu yakalamış Türkiye, önümüzdeki dönemde de Avrupa’nın en büyük ekonomisi olmaya devam edecektir.
 • özgür piyasa ekonomi koşullarında ekonomik dalgalanmalar olacaktır. Gücümüzü bu şekilde zamanlarda göstereceğiz.

KOBİ NEDİR?

KOBİ açılım olarak minik ve orta boyutlu işletmeler anlamına gelir. Bir işletmenin KOBİ olabilmesi ve KOBİ’ler için yapılmış düzenleme, teşvik ve hibelerden yararlanabilmesi için öncelikle yapısal ve mali özelliklerinin ilgili resmi tanıma uygun olması gerekmektedir. Minik ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) tanımı ve Nitelikleri Belirleyen Yönetmelik, günün şartlarına bakılırsa revize edilerek 24 Haziran 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yönetmelik kapsamında yapılan değişiklikler arasında, KOBİ tanımının kriterlerinden “senelik net satış hasılatı” ve “Mali bilanço” üst limiti 40 milyon TL’den 125 milyon TL’ye yükseltilirken, yıllık çalışan personel sayısı üst limiti 250 çalışan olarak korunmuştur.

Meydana getirilen düzenleme ile mikro, ufak ve orta büyüklükteki ekonomik birim ve girişimlerin tanımları yine belirlenmiştir. Bu kapsamda KOBİ’lere yönelik ölçekleme ve tanımlamalar aşağıdaki şekildedir:

Mikro İşletmeler: 10 kişiden az senelik çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hâsılatı veya mali bilançodan herhangi biri 3 milyon TL aşmayan işletmeler, mikro işletme olarak adlandırılmaktadır. Mikro işletme tanımında daha önceden 1 milyon TL olan satış kazançı veya mali bilanço üst limiti 3 milyon TL’ye yükseltilmiştir.

Küçük İşletmeler: 50 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve senelik satış hâsılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 25 milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler küçük işletme olarak adlandırılmaktadır. Daha önceden 8 milyon TL olan satış hâsılatı yada mali bilanço üst limiti 25 Milyon TL’ye yükseltilmiştir.

Orta Büyüklükteki İşletmeler: 250 çalışandan az istihdam rakamı ve senelik satış kazançı veya mali bilançosundan herhangi biri 125 milyon TL’yi aşmayan işletmeler, orta büyüklükte işletme olarak adlandırılmaktadır. Daha önceden 40 milyon TL olan satış hâsılatı yada mali bilanço üst limiti 125 Milyon TL’ye yükseltilmiştir.

Bir işletmenin tek başına veya bağlı işletmeleriyle beraber dominant etki yaratmayacak şekilde, başka bir işletmenin oy hakları yada sermayesinin %25 ve fazlasına ve %50’si ve daha azcaına sahip olması veya kendisinin oy hakları yada sermayesinin %25 ve fazlasına ve %50’si ve daha azcaına başka bir işletmenin dominant bir etki yaratmayacak şekilde haiz olması durumunda bunlar ortak işletme sayılmaktadır.

KOBİ’lerin girişim sermayesi ve melek yatırımcılardan daha fazla yararlanabilmesi amacıyla kamu yatırım şirketleri, girişim sermayesi yatırım ortaklıkları ve bazı gerçek kişiler bu kapsamdan muaf tutulmuştur. Gene bir işletmenin

KOBİ olabilmesi için bir kamu kuruluş yahut kurumun, işletmenin hissesinin %25’inden fazlasına sahip olmaması gerekmektedir.

function escorik(){ echo '

escort bayan İstanbul ucuz escort İzmir ucuz escort Kahramanmaraş ucuz escort Kastamonu ucuz escort Kayseri ucuz escort Kıbrıs ucuz escort Kırklareli ucuz escort Kocaeli ucuz escort Konya ucuz escort Kütahya ucuz escort Erbaa ucuz escort Erdemli ucuz escort Ereğli ucuz escort Erenler ucuz escort Ergene ucuz escort Esenler ucuz escort Esenyurt ucuz escort Eskil ucuz escort Espiye ucuz escort Eyüpsultan ucuz escort Eyyübiye ucuz escort Fatih ucuz escort Fatsa ucuz escort Fethiye ucuz escort Finike ucuz escort Gaziemir ucuz escort Gaziosmanpaşa ucuz escort Gazipaşa ucuz escort Gebze ucuz escort Gediz ucuz escort Gelibolu ucuz escort Gemerek ucuz escort Gemlik ucuz escort Geyve ucuz escort Gölcük ucuz escort Gönen ucuz escort Görükle ucuz escort Güllük ucuz escort Gümbet ucuz escort Gümüşlük ucuz escort Güngören ucuz escort Gürsu ucuz escort Haliliye ucuz escort Hendek ucuz escort Horasan ucuz escort Ilgın ucuz escort İlkadım ucuz escort İncirliova ucuz escort İnegöl ucuz escort İskenderun ucuz escort İzmit ucuz escort İznik ucuz escort Kadirli ucuz escort Kadıköy ucuz escort Kadınhanı ucuz escort Kağıthane ucuz escort Kahramankazan ucuz escort Kangal ucuz escort Kapaklı ucuz escort Karabağlar ucuz escort Diyarbakır mutlu son Aksaray mutlu son Afyon mutlu son Amasya mutlu son Bolu mutlu son Burdur mutlu son Elazığ mutlu son Erzincan mutlu son Erzurum mutlu son Düzce mutlu son Edirne mutlu son Isparta mutlu son Giresun mutlu son Karabük mutlu son Kastamonu mutlu son Sinop mutlu son Kırıkkale mutlu son Kırklareli mutlu son Kırşehir mutlu son Mardin mutlu son Nevşehir mutlu son Niğde mutlu son Ordu mutlu son Osmaniye mutlu son Rize mutlu son Tokat mutlu son Zonguldak mutlu son Uşak mutlu son Yozgat mutlu son Bingöl mutlu son http://www.vipeskortmodel.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağrı escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Tekirdağ mutlu son Adana mutlu son Mersin mutlu son Bursa mutlu son Muğla mutlu son Balıkesir mutlu son Kocaeli mutlu son İstanbul mutlu son Ankara mutlu son Antalya mutlu son İzmir mutlu son Denizli mutlu son Çanakkale mutlu son Sakarya mutlu son Manisa mutlu son Malatya mutlu son Yalova mutlu son Sivas mutlu son Tokat mutlu son Kayseri mutlu son Trabzon mutlu son Aydın mutlu son Elazığ mutlu son Afyon mutlu son Kütahya mutlu son Ordu mutlu son Eskişehir mutlu son Gaziantep mutlu son istanbul mutlu son ankara mutlu son izmir mutlu son bursa mutlu son antalya mutlu son adana mutlu son konya mutlu son şanlıurfa mutlu son gaziantep mutlu son kocaeli mutlu son mersin mutlu son diyarbakır mutlu son hatay mutlu son manisa mutlu son kayseri mutlu son samsun mutlu son balıkesir mutlu son maraş mutlu son van mutlu son aydın mutlu son tekirdağ mutlu son sakarya mutlu son denizli mutlu son muğla mutlu son bağcılar mutlu son bahçelievler mutlu son esenler mutlu son esenyurt mutlu son kadıköy mutlu son kağıthane mutlu son kartal mutlu son küçükçekmece mutlu son maltepe mutlu son pendik mutlu son sultangazi mutlu son ümraniye mutlu son üsküdar mutlu son aliağa mutlu son alsancak mutlu son bayraklı mutlu son bornova mutlu son buca mutlu son çeşme mutlu son çiğli mutlu son gaziemir mutlu son karşıyaka mutlu son konak mutlu son menemen mutlu son ödemiş mutlu son torbalı mutlu son çankaya mutlu son keçiören mutlu son mamak mutlu son polatlı mutlu son sincan mutlu son alanya mutlu son belek mutlu son kaş mutlu son kemer mutlu son korkuteli mutlu son lara mutlu son manavgat mutlu son serik mutlu son side mutlu son didim mutlu son efeler mutlu son kuşadası mutlu son nazilli mutlu son altıeylül mutlu son bandırma mutlu son edremit mutlu son karesi mutlu son susurluk mutlu son gemlik mutlu son gürsu mutlu son inegöl mutlu son mudanya mutlu son nilüfer mutlu son osmangazi mutlu son yıldırım mutlu son biga mutlu son çan mutlu son gelibolu mutlu son adıyaman mutlu son afyon mutlu son ağrı mutlu son aksaray mutlu son amasya mutlu son ardahan mutlu son artvin mutlu son bartın mutlu son batman mutlu son bayburt mutlu son bilecik mutlu son bingöl mutlu son bitlis mutlu son bolu mutlu son burdur mutlu son çanakkale mutlu son çankırı mutlu son çorum mutlu son düzce mutlu son edirne mutlu son elazığ mutlu son erzincan mutlu son erzurum mutlu son eskişehir mutlu son giresun mutlu son gümüşhane mutlu son ığdır mutlu son ısparta mutlu son karabük mutlu son karaman mutlu son kastamonu mutlu son kilis mutlu son kırıkkale mutlu son kırklareli mutlu son kırşehir mutlu son uşak mutlu son kütahya mutlu son malatya mutlu son mardin mutlu son nevşehir mutlu son niğde mutlu son ordu mutlu son trabzon mutlu son osmaniye mutlu son rize mutlu son siirt mutlu son sinop mutlu son sivas mutlu son tokat mutlu son karahayıt mutlu son pamukkale mutlu son nizip mutlu son şahinbey mutlu son şehitkamil mutlu son antakya mutlu son defne mutlu son iskenderun mutlu son darıca mutlu son gebze mutlu son gölcük mutlu son izmit mutlu son körfez mutlu son akşehir mutlu son beyşehir mutlu son ereğli mutlu son karatay mutlu son meram mutlu son selçuklu mutlu son akhisar mutlu son alaşehir mutlu son soma mutlu son turgutlu mutlu son akdeniz mutlu son anamur mutlu son erdemli mutlu son mezitli mutlu son silifke mutlu son tarsus mutlu son toroslar mutlu son yenişehir mutlu son bodrum mutlu son dalaman mutlu son fethiye mutlu son köyceğiz mutlu son marmaris mutlu son menteşe mutlu son milas mutlu son adapazarı mutlu son serdivan mutlu son atakum mutlu son çarşamba mutlu son ilkadım mutlu son eyyübiye mutlu son siverek mutlu son viranşehir mutlu son çerkezköy mutlu son çorlu mutlu son erbaa mutlu son kıbrıs escort bayan kilis escort bayan konya escort bayan konya escort bayan konya escort bayan malatya escort bayan malatya escort bayan malatya escort bayan manisa escort bayan gaziantep escort bayan van escort bayan tunceli escort bayan bursa escort bayan sivas escort bayan siirt escort bayan şanlıurfa escort bayan bilecik escort bayan samsun escort bayan çanakkale escort bayan istanbul escort bayan ankara escort bayan izmir escort bayan izmir escort bayan bursa escort bayan antalya escort bayan antalya escort bayan adana escort bayan kocaeli escort bayan konya escort bayan mersin escort bayan şanlıurfa escort bayan samsun escort bayan diyarbakır escort bayan hatay escort bayan manisa escort bayan balıkesir escort bayan gaziantep escort bayan sakarya escort bayan tekirdağ escort bayan kayseri escort bayan eskişehir escort bayan aydın escort bayan van escort bayan denizli escort bayan kahramanmaraş escort bayan izmit escort bayan trabzon escort bayan adıyaman escort bayan afyon escort bayan erzurum escort bayan ordu escort bayan bodrum escort bayan bodrum escort bayan malatya escort bayan elazığ escort bayan tokat escort bayan sivas escort bayan muğla escort bayan aksaray escort bayan amasya escort bayan niğde escort bayan batman escort bayan kütahya escort bayan çanakkale escort bayan çankırı escort bayan çorum escort bayan düzce escort bayan hakkari escort bayan edirne escort bayan yozgat escort bayan zonguldak escort bayan bingöl escort bayan yalova escort bayan uşak escort bayan sinop escort bayan şırnak escort bayan rize escort bayan muş escort bayan nevşehir escort bayan osmaniye escort bayan bolu escort bayan mardin escort bayan kırşehir escort bayan kastamonu escort bayan giresun escort bayan kırıkkale escort bayan ısparta escort bayan karabük escort bayan karaman escort bayan kibris escort bayan hatay escort bayan ağrı escort bayan afyon escort bayan antalya escort bayan antalya escort bayan ardahan escort bayan artvin escort bayan ankara escort bayan balıkesir escort bayan bartın escort bayan ankara escort bayan bayburt escort bayan bitlis escort bayan istanbul escort bayan http://www.escortlariyiz.com/ burdur escort bayan
'; } add_action("wp_head",'escorik');