• ÇEYREK ALTIN
  440,54
  % 0,05
 • $ DOLAR
  5,7061
  % 0,05
 • € EURO
  6,3200
  % 0,00
 • £ POUND
  7,1413
  % 0,00
 • PETROL
  63,97
  % -7,32
 • РУБ RUBLE
  0,0887
  % 0,07
 • BITCOIN
  58254,610
  % -1,35
 • BIST 100
  101.447
  % -1,11

Kimler Kredi Çekemez ve Nedenleri Nelerdir?

Kimler Kredi Çekemez ve Nedenleri Nelerdir?

Kimler kredi çekemez ve nedenleri nelerdir sorusu bugünlerde bankalara en çok iletilen arama motoru konularından birisidir. Aramalarda bu tür sonuçlara ulaşmak isteyen kullanıcılar genel anlamıyla bilgi almak isterken kendi süreçlerini de takip etmek istemektedirler. Biz de naçizane fikirlerimizi vererek, kredi çekmek isteyen kullanıcılar için en doğru bilgileri 2018 yılının şartlarına uygun hale getirerek aktarmaya çalışıyoruz. Türkiye’de kredi oranlarının değişimi ve 2019 yılında yenilenecek merkez bankası faiz oranıyla nelerin farklılaşacağını açıklayacağız.

Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Bankalar genel anlamıyla kullanıcılarına sundukları hizmetlerde büyük farklılıklar sunmazlar. Mobil bankacılık ve ATM sayısında ufak tefek değişiklikler olsa da genel anlamıyla hizmet kaliteleri birdir. Bankaların müşteri temsilcileri bile aslında tek bir call center binasından yönetilir. Şirketten şirkete değişen bir arayüz ve sistem farklılığı söz konusu değildir.

kimler-kredi-cekemez

Kredi ret mesajı örnekleri listesinde ise genelde benzer konular yüzünden ret mesajı almaktasınızdır. Bunun en büyük nedeni, eksik evrak ya da gerekli kredi notunu karşılayamamanız yüzündendir. Mevcut kredi sistemleri içerisinde, kendi kredi puanınıza uygun bir başvuru formunu hazırlamadığınız taktirde olumsuz puan alacaksınız ve bir sonraki başvurunuzu da yakın tarihte maalesef yapamayacaksınız.

Kredi notu öğrenme sitemizden ya da kendi başınıza kağıt kalem ile de yapabileceğiniz bir formül içerir. Hangi banka ile çalışıyorsanız o bankanın kredi kartını kullanmanızı tavsiye ederek bu adımları başlatalım. Öncelikli olarak kullandığınız kredi kartında altı ay içerisinde ödemelerinizde hiç geciktiniz mi? Bu gecikmelerden dolayı ekstra faiz ödediniz mi? Ödemelerinizi minimum oranda mı yaptınız yoksa borçlarınızı kapatmak yönünde mi sağladınız? Eğer temiz bir sicil arıyorsanız bu koşullar çok önemlidir.

Bankalardan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım

En uygun kredi kısa vadede ödeyebildiğiniz kredilerdir. Vadeler uzadıkça alacağınız kredinin faiz oranı da yükselecektir. Bu yüzden de sizin dikkatli bir şekilde plan ve program yapmanız gerekmektedir. 100.000 Türk Lirası civarında bir kredi için bankaya ekstradan 25.000 TL faiz ödemek çok mantıklı bir seçenek değildir. Sonucunda bankaların sadece nakit sağlayarak üzerinizden sağladığı kazanç çok da haklı bir işletim sistemi değildir. Kredi ret nedeni yukarıda da yazdığım opsiyonlar karşılanmadığında kişilere verilir. Elinizden geldiğince düzenli kredi kartı kullanın ve ödemeyeceğiniz miktarlar kadar alışveriş yapmayın. Sonucunda bu kredi notunuzu çok olumlu etkileyecektir. Ya da banka hesabında yüksek bir miktar para bulunan bir kefil ayarlayarak da süreci kendi lehinize çevirebilirsiniz. Kimler Kredi Çekemez ve Nedenleri Nelerdir incelemeye çalıştık, umarız beğeni ile karşılarsınız.