İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Günümüzde birçok farklı sebepten dolayı nakit paraya ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu nakit para ihtiyacı ise krediler ile karşılanabilmektedir. Nakit para konusunda ihtiyaçlara birçok farlı tür kredisi ile cevap veren İş Bankası bu alanda müşterilerine birçok farklı seçenek sunmaktadır. Farklı türlerde ihtiyaç kredilerinin farklı faiz oranları bulunmaktadır.

İhtiyaca Göre Farklı Çeşit Krediler Bulunuyor

İş Bankası bünyesinde başta ihtiyaç kredisi olmak üzere bu kredi türünün diğer dalları olarak düşünebileceğimiz farklı krediler de barındırıyor. O an ki ihtiyaca göre eğitim kredisi, emekli kredisi, tüketici destek kredisi, 2/B kredisi, faturalı alışveriş kredisi ve çevreci kredi gibi farklı seçenekler sunuluyor. Bu kredilerin faizleri aynı olmakla beraber vade süreleri değişkenlik gösteriyor.

Tüm ihtiyaç kredilerinde genel anlamda yüzde 1,55 oranında faiz uygulanıyor. Vade olarak eğitim kredisi alanlar için 36 aya kadar ödeme imkânı sunuluyor. Emekli kredisinde ise bu rakam 60 aya çıkıyor. 2/B kredisine bakıldığında ise vadenin 120 aya kadar çıktığı görülüyor. Ayrıca bunlara ek olarak belirli zamanlarda anlık kampanyalar bulunuyor. Bu kredilerde ise % 1.55 oranında faiz uygulanıyor.

Bazı Ek Ücretler Bulunuyor

Krediler için belirli şartlar bulunuyor. Bu şartları yerine getiren tüketicilere kredi çıkmaktadır. Ayrıca faiz dışında bazı ek giderler de bulunmaktadır. Yüksek oranlı çekimlerde hayat sigortası gibi masraflar da kullanıcıya yansıtılabilmektedir.

Çekeceğiniz 15.000 TL Tüketici Kredisi için 60 ay vadeli hesaplama yaptığımızda aylık ödemeniz 417,02 TL olmaktadır. 250 TL gibi bir kredi masrafı olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız 25.021,20 TL olmaktadır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi başvurunuzu çeşitli kanallardan yapabilirsiniz. En kolay ve en basit yolu İnternet ve Mobil bankacılık üzerinden yapılan dijital kredidir. Bunun yanı sıra SMS ile de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu yapabilmek için ‘’NAKİT, T.C. KİMLİK NUMARASI, ÇEKMEK İSTEDİĞİNİZ TUTAR, AYLIK GELİR” şeklinde yazarak 4402’ye mesaj olarak gönderin.

Şubeden başvuru yapmak için eğer maaşınızı İş Bankasından alıyorsanız bir belge götürmenize gerek bulunmuyor. İş Bankası dışında farklı bir bankadan maaş alıyorsanız emekli maaşıysa sadece maaş bordrosu eğer özel bir sektörde çalışıyorsanız Maaş Bordrosu ve çalıştığınız işyerinin imza sirkülerini almanız gerekmektedir.