Hangi Banka En Yüksek Faizi Veriyor?

Mevduat faizi bankalar arasında değiştiği için, en yüksek faizi veren bankalar her zaman bir adım öndedir. En yüksek faiz veren bankalar sitemizde yer almaktadır. Bugünün avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirmeniz için kullanıcı yorumlarını okumayı unutmayın.

Hangi banka en yüksek faizi veriyor öğrenmek ister misiniz? Bugünün fırsatlarıyla hangi bankanın faiz oranlarını bilerek, yatırımlarınızı en doğru yere yapabilirsiniz. Mevduat hesabınızda paranızın en iyi şekilde değerlendirebilir ve doğru zamanda paranızı alabilirsiniz. Türk lirasının kaybettiği değer, faiz oranlarının artmasına neden oldu. Bu sayede yüksek faiz oranlarıyla, doların tekrar düşeceği zamanlarda büyük bir yatırım kaynağınız olduğunu söylemekte bir yanlış görmüyoruz. Ancak dolar olduğu seviyeden daha da yükseğe çıkmaya devam ederse, mevcut paranız ile işlem yapamadan daha büyük bir kayıp yaşayacağınız da ortadadır. 

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar

32 günlük en yüksek faiz veren banka şu an hali hazırda Halk Bankasıdır. Halk bankasının bu kadar yüksek oranda faiz vermesinin nedeni, mevcut ekonomik kriz içerisinde devlet desteğini arttırma politikasıdır. Bu sayede uzun vadede ülke için sağlıklı sonuçlar doğacağına inanan devlet büyükleri, merkez bankasının faiz oranlarını da duraklattı. Artık ülkemiz de mevduat hesabına para yatırdığınızda %24’e yakın oranda faiz almanız bile mümkün.

 Banka faiz oranları 2018 yılında yaşanan ekonomik felaketin ardından büyük bir yükselişe çıktı. Hem mevduat oranlarında hem de kredilerde yükselen faiz oranları, maddi gücü olan kişiler için oldukça verimli oldu. Elinde 100.000 Türk Lirası bulunan bir yatırımcı, parasını faize koyarak %25 civarında bir kâr yapabilmekte artık. Bu faiz oranlarıyla bir ev satın alsanız bile size geri dönüşü aylık 500 Türk Lirası olacak şekilde ve her ay ev kiracınızla uğraşırsınız. Ancak bunun yerine bankaların faiz oranlarına bakmanızda fayda var.

Banka mevduat faiz oranları ise son on yılın en yüksek seviyesine tırmandı.

Vadeli Mevduat Faizi Hesaplama

Hesaplamalarınızı yaparken, yatırdığınız miktarın üzerinden oluşacak olan evrak masrafı ve türevi olabilecek bütün vergileri koydurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Çünkü mevduat hesapları içerisinde bahsedilen rakamlar gerçekten brüt olarak sunulsa bile, net olduğunda rakamların aynı miktarda olup olmayacağı büyük bir soru işaretidir. Yine de kendiniz için alacağınız kararlarda acele etmemeniz oldukça önemlidir.

Güncellenen banka faiz oranlarıyla, paranızı en mantıklı oranda yatırım aracına dönüştürmek siz değerli okurlarımızın elinde. Bankalara gidip değişen oranlara bağlı olmadan net kazancınızı öğrenerek, diğer kazanç türleriyle kıyaslama hazırlamanız da büyük bir ihtimaldir. Emlak sektörünün Türkiye’de gerilemeye başlaması maalesef olumsuz bir gelişmedir. Altın ise sürekliliği olan bir kazanım sağlasa bile, saklanması oldukça zordur. Hangi banka en yüksek faizi veriyor diyerek tek tek araştırarak kendiniz için en iyi sonucu bulmanızı umut ederiz.

Etiket: 32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka, Banka Faiz Oranları 2018, Banka Mevduat Faiz Oranları