Güncel Mevduat Faiz Oranları

Koronavirüsü nedeniyle pek çok ülke faiz oranlarını indirdi ve borsaları canlandırmaya çalıştı. Bu nedenle piyasada yüksek faiz bulabilmek biraz zor oldu. Güncel mevduat faiz oranları TL için de diğer para birimleri için de oldukça düşük olsa da yine de piyasada iyi oranlarda faiz bulabilmek mümkün bugünkü yazıda sizlere hem TL için hem de diğer dövizler için uygulanan mevduat faiz oranlarından bahsetmek istiyoruz.

Enpara

Enpara, oldukça popüler bir internet bankacılığı sistemi, güncel mevduat faizi için sunmuş olduğu faiz oranları yüzde 6 ile yüzde 8 arasında değişmektedir. Mevduat büyüklüğü ve vade gün sayısına göre değişe oranlarda faiz sunan banka, ayın Enparalısı olan mudiler için de yüzde 0,50 daha yüksek faiz oranı sunmaktadır. Enpara’da vadeli mevduat hesabına yatırılan 100 bin TL, 32 günlük vade sonunda 520 TL faiz getirebilmektedir.

Alternatif Bank

32 gün vadeli 100 bin TL mevduat için 691 TL faiz getirisi sunan banka güncel mevduat faizi oranları arasında en yüksek faiz oranını sunan bankadır. Mevduat miktarına göre faiz oranları değişse de 100 bin TL mevduat için sunulmuş olan en yüksek oran %9,25’tir.

FibaBanka

100 bin Tl mevduat için 672 lira faiz getirisi sunan Fiba Banka yıllık %9,00 faiz oranı ile yeni müşterilerini bekliyor. Şu an güncel mevduat faiz oranları arasında en yüksek faiz oranını veren ikinci bankadır.

ING Bank

100 bin TL’lik bir mevduata sahipseniz, paranızı ING Bank’ta değerlendirebilirsiniz. ING Bank, sunmuş olduğu hoş geldin faiz oranı ile 100 bin TL mevduatı olan müşterilerine bir aylık vadede toplam 671 TL faiz ödemektedir. Sizlerde paranızı ING Bank’ta değerlendirirseniz, yüksek faiz getirisinden yararlanabilirsiniz. ING Bank devam faizi, yani hoş geldin faizinden sonra devam etmeniz gereken faiz oranı ise %2,50 ile %4,50 arasında değişebilmektedir.

Vakıfbank

100 bin TL mevduata tam %8,40 faiz oranından faiz ödemeyi uygun gören banka 32 günlük vadede mevduat sahiplerine 626 TL faiz ödemektedir. Söz konusu banka da hesap açtırarak hızlı bir şekilde mevduatınızı yatırabilirsiniz.

Yapı Kredi

Güncel mevduat faiz oranları arasında %7,75’lik rekabetçi bir faiz oranı ile Yapı Kredi dikkatleri üzerine çekiyor. 100 bin TL mevduat için 32 günlük bir vade süresince ortalama 577 TL faiz ödemeyi uygun bulmaktadır.

Akbank

Akbank, %7,50 faiz oranı ile parasını değerlendirmek isteyenleri banka şubelerine bekliyor. Banka şubelerinden ve internet üzerinden vadeli mevduat hesabı açma imkânı tanıyor. Söz konusu banka 100 bin TL’si olan mevduat sahiplerine ayda 560 TL faiz ödemeyi uygun görüyor.

Garanti BBVA

Yıllık %5,50 faiz oranı ile paranızı Garanti Bankası’nda değerlendirmeyi düşünürseniz, 410 TL faiz getirisi alabilirsiniz. Söz konusu faiz ödemesi 32 günlük mevduat süresince geçerli olmakla birlikte 150 bin TL’ye kadar ki paranız TMSF sigortası ile garanti altındadır.

Güncel Mevduat Faiz Oranları