GARANTİ BANKASININ ÇAĞRI MERKEZİNE DİREKT BAĞLANMA

Bir bankanın müşterisi olan herkes bilir ki genelde müşteri temsilcisine bağlanmak oldukça zahmetli bir durum. Sadece bekleme durumu değil bir çok işlemi telesekreter tarafından yapmak zorunda kalmışsınızdır. Uzun bir süre bankada bir hesabınız mevcut ise mutlaka daha önceden çağrı merkezini arayıp destek almaya çalışmışsınızdır.

Çağrı merkezi konusunda en çok müşteri kitlesine sahip olduğundan dolayı en çokta şikayet edilen bankalardan birisi olan Garanti BBVA’nın çağrı merkezini arayıpta müşteri temsilcisi yerine telesekretere bağlandığınız çok olmuştur. Tabi telesekreterden ziyade sesli yanıt sisteminden bahsediyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok işlemi bu sayede halledebiliyoruz ancak bazı sorunlarımız için direkt müşteri temsilcisine bağlanmamız gerekirken bu pek mümkün olmuyor ve bu da yetersiz kalıyor. İşte bu yazının devamında Garanti bankasının çağrı merkezine direkt bağlanma yöntemi ile ilgili bilgi aktaracağız ve ilgili müşteri temsilcisine bağlanmak için daha fazla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Ayrıca aramış olduğunuz çağrı merkezi tarafınızdan hangi bilgileri isteyebileceğini de yazının ilerleyen bölümlerinde göreceksiniz.

Bazı bankalarda ticari yani kurumsal olarak verilen hizmet ile bireysel müşterilere hizmet veren çağrı merkezi aynı olmaz buna göre doğru olan numaraya erişmeniz gerekmekte.

Garanti bankasının bireysel çağrı merkezinin numarası ise aşağıda yer almaktadır;
444 0 333

Şimdi asıl olarak konumuza gelelim. Garanti bankasının direkt çağrı merkezine bağlanma yöntemini sizler için listeledik. Bununla ilgili aşağıda yer alan işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

-İlk olarak yukarıdaki belirttiğimiz Garanti bankası çağrı merkezini arayın.

-Ardından telesekreter ( sesli yanıt sistemi ) konuşacaktır ve sizden bazı bilgiler isteyecektir. Mesela örnek olarak söylemek gerekirse ; müşteri numaranızı, cep telefonu numarası ya da T.C. kimlik numaranızı isteyecektir. O yüzden bununla ilgili tüm bilgileri hazırlayın. Konuyla ilgili istenen bilgiyi girdikten sonra bir sonraki aşamaya geçeceksiniz.

-Sesli yanıt sistemi sonrasında tekrar menüleri sayacak ve siz ardından “müşteri temsilcisi” diye söyleyebilirsiniz daha sonra “bunların dışında” diyerek müşteri temsilcisine bağlanmanız mümkündür.

Bazen sistemsel olarak değişikliğe gittikleri için bu işlemi yapsanız bile hata verebiliyor. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız size listelenen menüden “1-3-5” rakamlarını sırasıyla tuşlayın. Tabi yapmış olduğunuz tuşlamalar arasında 1’er saniye bekleyin sonrasında bu tuşlamaları yapın.
Tabi bankalar belli aralıklarla sistemlerini güncelledikleri için belli bir süre sonra farklı sistem olduğu taktirde vermiş olduğumuz yöntemler geçersiz olabilir. Ancak yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler an itibari ile (20.10.2019) güncel bilgilerdir.


Eğer bunlara rağmen yine çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcilerine ulaşamıyorsanız yapabileceğiniz farklı bir işlem olmadığından dolayı konuyla ilgili yani yaşadığınız sorun ile ilgili çözüm noktası bölgenize en yakın olan Garanti bankası şubesi olacaktır.

YORUMLAR YAZ
blank
  • Garanti Direk Bağlanma1 sene önce
  • Merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim. Garanti bankasına direk bağlanmak bukadar kolaymış : )