Garanti Bankası Atm’den Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA ATM’leri üzerinden ekilebilecek günlük bakiye limiti, 5 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Geçmiş döneme göre daha da yükseltilen para çekme limitleri, kredi kartı için nakit avans modelinde verilirken, vadeli ve vadesiz mevduat hesapları için normal ödeme şeklinde gerçekleştirilmektedir. Vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarında yer alan bakiyeye ve kart sahiplerinin izin verdiği işlem limitine göre, günlük 5 bin TL’ye kadar para çekim işlemi gerçekleştirilebilir. Garanti BBVA ATM’si üzerinden gerçekleştirilebilecek günlük para çekme limiti ve alternatif bankacılık kanallarının özellikleri, makale içerisinde tüm detaylarıyla değerlendirilmiştir.    

Garanti Bankacı ATM Cihazlarının Limiti Nasıl Artırılır?

Garanti Bankası ATM cihazları için günlük para çekme ve para yatırma işlem limitleri belirlenmiştir. ATM cihazlarının günlük para yatırma limiti 12.000 TL olarak belirlenirken, para çekme limiti 5000 TL ile sınırlandırılmıştır. Belirtilen limitlerin artırılması için müşteri hizmetleri üzerinden ya da mobil bankacılık uygulamasından talimat oluşturulması gerekir. Garanti Bankası para yatırma ve para çekme limitlerini artırmak için 10 TL ve katları şeklinde, limit artırma talebi oluşturulabilir. ATM cihazlarında üst limitten para çekme ve para yatırma işlemlerini tekrarlamak için 1 günün geçmesi ve 24 saatin tamamlanmasının ardından, aynı işlemlerin tekrarlanması gerekir. 444 0 333 ya da 0 850 222 0 333 iletişim numaralarından herhangi biri kullanılarak, ATM cihazlarının günlük işlem limitleri maksimum seviyeye çıkarılabilir.

Garanti BBVA ATM’lerinden Nasıl Para Çekilir?

blank

Garanti Bankası ATM’leri üzerinden para çekmek için kredi kartı ya da banka kartı ile işlem yapılması gerekir. Kart ile ATM girişi yapmak için bankamatik haznesine kartların yerleştirilmesi gerekir. Kart şifresi doğrulanarak, ATM girişinin tamamlanmasının ardından, para çekilmek istenen hesap türü belirlenmelidir. Vadeli veya vadesiz mevduat hesaplarından bir tanesi seçilerek ya da doğrudan kredi kartı üzerinden nakit avans çekim seçimi yapılarak, ATM günlük limitlerini aşmayacak şekilde para çekim işlemi tamamlanabilir. Çekilmek istenen bakiye tutarı, ATM tuşlamaları üzerinden belirlenmeli para çekim işlemi onaylanmalıdır. Para çekimi için makbuz istenip istenmediği belirtildikten sonra, para çekimi tamamlanabilir. Farklı bir işlem yapılmayacağı zaman, hazneden verilen kart geri alınmalı ve işlemler sonlandırılmalıdır.

Bonus Flash Uygulamasıyla Temassız Para Çekme

Garanti Bankası için geliştirilen Bonus flash uygulaması ile ATM cihazlarından temassız şekilde para çekimi gerçekleştirilebilir. Bonus Flash uygulamasına giriş yapmak için T.C. kimlik numarası ve mobil bankacılık şifresi kullanılmalı, ardından sistem girişi tamamlanmalıdır. Bonus Flash uygulamasının girişi tamamlandıktan sonra, kredi kartı üzerinden nakit avans çekimi için bankamatiğe temassız işlem uygulanabilir. Kredi kartı kullanımına gerek kalmadan, cep telefonunun kamerası üzerinden, kare kod ile para çekme işlemi hızlı ve güvenli şekilde tamamlanacaktır. Garanti BBVA günlük ATM limiti aşılmadığı sürece, istenen tutarda bakiye çekimi yapılabilir.

Garanti Bankası Atm’den Para Çekme Limiti Ne Kadar?