Fındık fiyatları nekadar ? il il Fındık Ücretleri bu yazımızda

Fındık Fiyatları TMO tarafından 10.5 TL olarak izah etti. Fındık ücretleri ne kadar? İşte şehir şehir fındık ücretleri… Peki şehirlerin ticaret borsalarında günlük fındık ücretleri ne kadar? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan fındık üreticisine müjde gibi haber!

Fındık Fiyatları & Fındık Borsası

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Fındık üreticisinin elindeki tüm fındığı TMO olarak alacağız. Önümüzdeki hafta Salı günü de fındık üreticicisine 40 milyon lira ödeme yapacağız” diye konuştu.

Samsun-Çarşamba fındık ücretleri

Samsun’un en büyük fındık imalat merkezlerinden olan Çarşamba’da fındık ücretleri en düşük 8.90 lira  en yüksek ise 9.30 lira düzeyinde.

Terme fındık ücretleri

Vasati olarak Çarşamba ile aynı ücretlere alıcı bulan Terme fındığı da en düşük 8.60 lira en yüksek ise 9.10 TL’den alıcı buluyor.

Ordu Fındık Fiyatları

Türkiye’nin en büyük fındık üretim merkezlerinden olan Ordu ‘da fiyatlar en düşük 8.50 en yükse ise 9 liradan alınıyor.

Ünye Fındık ücretleri

Ordu yoğun şekilde fındık tarımının yapıldığı kazaların başında gelen Ünye’de en düşük ücret 8.75 en yüksek fiyat ise 9.25 TL düzeyinde izliyor.

Fatsa fındık fiyatları

Karadeniz’în en büyük fındık üretim merkezlerinden olan Fatsa’da 3n düşük fiyat 8.50 en yüksek fiyat 9 liradan alıcı buluyor.

Giresun fındık fiyatları

Giresun fındık fiyatlarının en yüksek olduğu il konumunda. En düşük fiyat 9.19 en yüksek 9.70 düzeyinden alıcı buluyor.

Düzce fındık fiyatları

Batı Karadeniz’in en ehemmiyetli fındık üretim merkezlerinden olan Düzce‘de en düşük fiyat 9 en yüksek ise 9.50 TL düzeyinde bulunuyor.

Sakarya Fındık fiyatları

Sakarya’da en düşük fiyat 8.50 en yüksek fiyat ise 9 liradan alıcı buluyor.

Kocaeli Fındık fiyatları

Marmara Bölgesinin fındık üretim merkezlerinden olan Kocaeli’de en düşük fiyat 9 en yüksek fiyat ise 9.50 lira düzeyinde izliyor.