Evlilik Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Finans kuruluşları tarafından henüz yeni dünya evine girecek olan çiftlere minimum faiz oranları üzerinden sunulan mali destek kredisine evlilik kredisi adı veriliyor. Pek çok bankalar tarafından uygun vadeler üzerinden ve aylık düşük taksit miktarından sunulan bu krediye yeni evlenen pek çok çiftler tarafından başvuru yapılıyor. Kolay bir şekilde alınan bu kredi üzerinden düğün masrafları da kolay bir şekilde giderilebiliyor. Düğün kredisi olarak da isimlendirilen bu kredi genellikle toplu olarak ve tek seferde sunuluyor. Bu doğrultuda çiftler ilgili banka şubesine başvuru yaparak aynı günde bu krediden faydalanabiliyor.

Evlilik Kredisi Alımı

Evlilik kredisi alımı pek çok farklı kanallar üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Çiftlerin ilgili bankada hesabının bulunması durumunda tercihi doğrultusunda bankanın internet şubesinden, telefon bankacılığı üzerinden veya doğrudan en yakın şubesinden başvuru yapabiliyor. Bu kredinin en önemli özelliği ise konu evlilik olduğundan diğer kredi türlerinden farklı olarak pek çok bankalar tarafından daha hızlı bir şekilde sunulmasıdır. Bu doğrultuda çiftlerin zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir. İhtiyaç kredisi kapsamında yer alan düğün kredisi ayrıca koşulları bulunabiliyor. Ancak bu şartlar bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. Bu kredi türünün alınabilmesi için başvuru sahibinin kredi notunun düşük oranda yer almaması, yasal kapsamda herhangi bir kurumsa borcunun yer almaması ve belirtilen miktardan kefil göstermesi yeterlidir.

Evlilik krediisi

Evlilik Kredisine Çiftler Birlikte Başvuru Yapabilir mi?

Düğün kredisi doğrudan bireysel ihtiyaç kredisi kataloğunda yer alıyor. Bu doğrultuda ilgili finans kuruluşu tarafından talep edilmesi durumunda çiftlerden sadece birinin veya her ikisinin ya da çiftlerden birinin diğerine kefil olması söz konusu olabiliyor. Evlilik kredisinde ayrıca ne kadar miktardan alınabileceği hakkında net bilgiler söz konusu değildir. Bu kredinin pek çok bankalar tarafından üst limitsiz olarak sunulabildiği biliniyor.

Bu kredide alınabilecek en yüksek miktar ise bireylerin gelir seviyeleri üzerinden hesaplanıyor. Dolaysıyla bireylerin gelir düzeyleri ne kadar yüksek ise, o oranda kredi miktarında da yükseklik söz konusudur. Bunun haricinde önceki dönemlerde bankaya ödenen krediler ve kredi notu durumu da düğün kredisindeki miktarın belirlenmesinde temel kriter olarak gösterilebilir. Evlilik kredisi ile düğün paketinizi kolayca kurabilir ve düğününüzün kusursuz bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?