EVDE EK İŞ YAPARAK PARA KAZANMAK

EVDE EK İŞ YAPARAK PARA KAZANMAK

İçinde bulunduğumuz dönemin ekonomik koşulları ek iş yapmayı gerektiriyor. Bu nedenle insanlar tek bir maaşlar geçinemediklerinde ek işler yaparak durumu kurtarmaya çalışıyorlar. Eskiden ek iş yaparak para kazanmak bir zorunluluk değildi ama günümüzde bir zorunluluk haline gelmeye başladı. Sizin de maaşınız size yetmiyorsa veya sabit bir geliriniz yeterli gelmiyorsa evde yapabileceğiniz birçok ek iş var ve bu ek işlerle güzel kazançlar elde edebilirsiniz! İşten sonra eve geldiğinizde akşamları işinize odaklanarak en azından kiranızı karşılayabilirsiniz. Ek işler özel bir ilgi isterler. Bu ilgiyi artırdığınız sürece gelirleriniz de artmaya başlar. Her insanın kendine has yeteneklerine göre ek iş yaparak para kazanabileceklerini belirtmek istiyoruz. Bazı insanlar yazı yazarak para kazanabilir. Bazı insanlar fotoğraf çekerek para kazanabilir, bazıları editörlük yaparak bazıları yorum yazarak ya da bazıları anket doldurarak veya bazıları videolar hazırlayarak bu kazancı sağlayabilirler. Eğer bir şeyler satma beceriniz yüksekse kozmetik ürünlerin satışından kar ortaklığı aracıyla ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer yemek pişirme konusunda uzman iseniz ev yemekleri hazırlayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer kaleminize güveniyorsanız ve çok çok kitap okuyup araştırma yapmayı seviyorsanız makale yazarı olarak ek iş yapabilirsiniz. Eğer internet siteleri ile uğraşmaktan zevk alıyorsanız editörlük yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Çünkü insanlar kendi internet sitelerinin sürekli güncel olmalarını isterler. Bu yüzden her gün düzenli yazı girişi yapmak zorundadırlar yoksa Google gibi arama motorları bu siteleri ön plana çıkarmaz, böylece o sitelerin trafiği olmaz trafik olmayınca da siteler reklam gelirlerinden para elde edemezler.

YETENEĞİNİZ SİZE PARA KAZANDIRABİLİR

Yani eğer siz makale yazarak para kazanmak istiyorsanız size iş yaptırmak isteyecek yüzlerce insan bulabilirsiniz. Hatta sadece bu işi yapan internet platformları var. Yazarlardan ve/veya alıcılardan komisyonlar alarak kendilerini ayakta tutan onlarca internet sitesi var. Bu internet sitelerine üye olarak düzenli makaleler oluşturursanız hazır makalelerinizi satın alacak insanlar olduğunu göreceksiniz. Öncelikle bilgi ve becerinizin hangi yönde olduğuna karar vermeniz gerekiyor! Sizin yeteneğiniz nedir? Bunu oturup düşünüp ortaya çıkarmanız gerekiyor. Belki de sesiniz çok güzeldir! O halde şarkı söyleyerek videolar çekin ve YouTube sitesine ekleyin ya da bir belgesel hazırlayacak vaktiniz varsa bu belgeseli seslendirin. Belki de çok güzel şiirler okuyorsunuzdur o halde güzel bir fon müzik eşliğinde şiirlerinizi okuyup videolarınızı hazırlayıp YouTube’a ekleyin. Zaman içerisinde izleyici ve abone sayılarınız arttıkça ek geliriniz, esas gelirinizden daha yüksek olmaya başlayacak! Belki de herhangi bir konuda bir ustalık ya da uzmanlık beceriniz vardır! O halde bu becerilerinizi pazarlamaya ne dersiniz? Hemen videolar çekip pratik bilgiler vererek hem insanlara faydalı olun hem de videolarınızda YouTube’de yayınlamış olduğunuz reklam gelirlerinden Siz de istifade edin. Unutmayın ki internette ve gerçek hayatta Herkes bir şeyler satar ve geçimlerini buna göre yaparlar! Kimi bilgi ve becerisini satar kimi ustalığını satar kimi düşüncelerini satar kimi fiziksel ürünler alıp satar. Kimi de dijital ürünler alıp satar. Bu internet platformu insanları bir anda zenginleştirecek potansiyele sahiptir. Bu nedenle bu platformdan herkesin faydalanması gerekiyor. Özellikle de maddi geliri az olan ve gizli potansiyeli olan herke bundan yararlanmalıdır.

 PARA KAZANMAYA NEREDEN BAŞLAYABİLİRİM?

 Para kazanmak herkesin birinci hedefidir! Ancak bu konuda acele etmemeniz gerekiyor! Temel kural işinizi iyi yapmak bundan sonra ise para kendi kendine gelmeye başlayacaktır. Ama siz parayı öncelik olarak alırsanız o zaman para kazanmanız biraz zor olacaktır. O halde önceliğiniz işinizi en iyi şekilde yapmak olmalıdır. Her ne iş yaparsanız yapın bütün ilgi odağınızı o işe vermeniz gerekiyor. Bu başarının temel anahtarı Siz küçük küçük paracıklar kazandıkça motivasyonunuz artacak ve işe olan eğiliminiz daha da fazla olacaktır. Böylece parayı daha fazla kazanmaya başlayacaksınız. Siz daha fazla para kazandıkça motivasyon  da buna göre daha fazla artacak. Bu yararlı döngü sürekli olarak tekrar edecek günün birinde, binlerce dolar kazandığınızı göreceksiniz. Bunu başaranların sizden ne fazlalığı var ki?