Ev Hanımları Nasıl Kredi Kartı Alır

Ev hanımları nasıl kredi kartı sahibi olabilir?

Kredi kartı başvurusunda gelir belgesi yani finans durumunuz istense de bazı bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermektedir. Ev hanımları kredi kartı sahibi olmak için en önemli etkenlerden biri ek kart kullanmaktır. Ek kart demek başka bir kredi kartına bağlı olarak belirtilen limit doğrultusunda kullanılan kart demektir. Kullandığınız kart bilgileri ile her hangi bir bankaya başvuru yaptığınızda kartınızın onaylanma yüzdesi daha yüksektir. Bunun dışında ev hanımı olup uzaktan eğitimlerine devam eden ya da açık öğretimden eğitim alan bireyler içinde öğrenci kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Öğrenci kredi kartı çıkarmak isterseniz eğer bankalar tarafından belirtilen limit maksimum 1000 TL’dir.

Ev hanımları için kredi kartı başvurusunda istenen belgeler nelerdir?

Ev hanımları internet bankacılığı üzerinden ya da bankaların kendi resmi sitelerinden kimlik numaralarını ve telefon numaralarını girerek kolay başvuru sağlayabilirler.
Kredi kartı başvurusu yaparken kişinin aylık geliri belirtilmelidir. Tabi ki bunun yanı sıra en önemli olan şey daha önce kredi kartı kullanmış iseniz kimlik numaranızdan sorgulanabileceği için önceden kart geç ödeme sıkıntısı ya da hacizlik duruma düşmemeniz durumudur. Kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Kredi notu demek daha önce kullanmış olduğunuz kredi kartınızın ya da  kredi kullanım ödemelerinizde banka ile her hangi bir sorun yaşayıp yaşamama durumlarınız kredi  notunuzu oluşturmaktadır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Her bankaya kart başvurusu yapabilirsiniz ancak her banka iyi bir gelir düzeyine sahip değilseniz yani ekonomi düzeyiniz asgarinin altında ise  kredi kartı  başvurunuzu onaylanmaz. Başvuru yapabileceğiniz bankaların başında Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Ak bank, Şeker bank gelebilir. Bu bankalar ev hanımlarına öncelik tanıyabilmektedir.

Ev hanımlarına kredi kartı konusunda önerimiz nelerdir?

Ev hanımları kredi kartı başvurusu yapsa da başvuruların büyük kısmı  bankalar tarafından onay almamaktadır. Bu yüzden ev hanımları için önerimiz ek kart kullanmalarıdır. Eşinizin olabilir, kardeşinizin, arkadaşınızın ya da babanızın kullandığı kredi kartından ek kart çıkartıp, limiti ana kart ile ortak ya da belirtilen limit ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.