Enpara.com Nedir? Nasıl Başvurulur?

Enpara.com, 2012 yılının Eylül ayında kurulmuş olan bir dijital bankacılık sistemidir. Herhangi bir fiziksel şubeye sahip olmadıkları için, büyük oranda maliyetten kurtulmuşlar ve bunu müşteriye yansıtmışlardır. Enpara.com’un herhangi bir şekilde fiziksel şubesi yoktur ve tüm işlemler internet kanalı ile ilerlemektedir. Enpara.com’a başvurmak çok kolaydır sizlerde Enpara hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ve Enpara.com nedir diye soruyorsanız, bu yazıda tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Enpara.com Nasıl Kuruldu?

Enpara.com, bankacılık alanında önemli bir yenilik sağlayarak Eylül 2012’de herhangi bir fiziksel şubeye sahip olmadan kuruldu. Herhangi bir şubeye sahip olmadıkları için ciddi oranda masraf ve külfetten kurtulan banka, bunu her anlamda tüketiciye yansıttı. Kredi ve kredi kartı faizleri düşürüldü, piyasada aidatız kredi kartı gibi bir ilki çıkardı, üstelik Enpara.com’dan kredi kartı aldığınız zaman ilk iki yıl siz 100 TL aidat alıyorsunuz, bunun gibi pek çok yenilik getirildi. Enpara.com nedir diye soranların hep merak ettiği, bankanın avantajlarına gelin biraz daha göz atalım.

Enpara.com Neden Kullanılmalı?

Enpara.com’u tercih etmek için çok fazla sebebiniz var. Her şeyden önce, kredi kartına gereksiz ücretler ödemezsiniz. Enpara.com’un avantajlarını aşağıda yer alan listeden hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  1. Aidat ücreti alınmaz. İlk iki yıl 100 TL kartınıza aidat ücreti tahsil edilir.
  2. Uygun faizlerle kredi ve kredi kartı alabilirsiniz.
  3. Her müşterinin taleplerini karşılayabilecek kadar geniş bir çağrı merkezi ağı vardır.
  4. EFT ve Havale gibi işlemler için ücret ödemezsiniz.
  5. Paranızı yüksek mevduat faizi ile değerlendirebilirsiniz.
  6. Uygun kurlar ile döviz ve altın alım satımı yapabilirsiniz.

Enpara’da Uygun Döviz ve Altın Kurları

Enpara.com nedir diye soran herkesin merak ettiği önemli konulardan biri de uygun döviz ve altın kurlarıdır. Enpara.com’da hesabı olan herkes mesai saatleri içerisinde en uygun kurlar ile işlem yapabilirler, döviz veya altın alıp satabilirler. Enpara.com’un mesai saatleri içerisinde döviz veya altın alım satımı arasına koymuş olduğu fark yüzde 0,10 ile 0,50 arasında değişkenlik gösterebilirken mesai saatleri dışında bu oran en fazla yüzde 5’e çıkar. Döviz bürolarında ve diğer bankalarda ise tüm bu oranlar en az iki kat daha fazla olmaktadır. Yani ortalama bir banka doları 7,00 TL’den alıyorsa 7,06 ya da 7,07 gibi fiyat ile yatırımcılarına satar, ancak Enpara’da bu aralık en fazla iki kuruştur, yani 7,00’dan sattığınız doları en fazla 7,02’den alırsınız.

Aidat Ücreti

Enpara.com nedir diye soruyorsanız bu bankayı tercih etmenizdeki en önemli avantajlardan biri de aidat ücretinin olmayışı olabilir. Her banka yıllık 50-250 TL arasında değişen rakamlardan kredi kartı kullanım ücreti veya aidat alırlar. Enpara’yı kullanmaya başladığınızdan beri asla böyle gereksiz ödemeler yapmazsınız. Üstelik Enpara, kendi kredi kartını kullandığınız için iki yılda size toplam 200 TL ödeme de yapar.

Mevduat Faizi

Enpara’yı tercih eden kesimin yüzde 20’lik bir kısmı yüksek mevduat faizi nedeniyle gelir. Tamam, Enpara en yüksek faizi veriyor diyemeyiz, ancak piyasadaki bankaların en az yarısından daha fazla faiz oranları sunuyor, üstelik hoş geldin faizi gibi saçmalıklar, Enpara’da kesinlikle yok. Enpara ile çalışmaya başladığınız andan itibaren yüksek mevduat faizi ile paranızı değerlendirmeye başlarsınız ve Merkez Bankası herhangi bir faiz değiştirme işlemi yapmadığı sürece de aynı faiz oranı korunur.

Ayın Enparalısı

Enpara.com nedir diye soranların başlıca tercih nedenlerinden biri de Ayın Enparalısı olma özelliğidir. Enpara ile çalışıyorsanız, ayın Enparalısı olduğunu zaman mevduat faizine yıllık 0,5 oranda artış yapılır. Yani paranızı yüzde 8,00 faiz oranı ile değerlendiriyorsanız, ayın Enparalısı olduğunuz zaman söz konusu faiz oranı yüzde 8,50’ye çıkacaktır. Ayrıca, sadece yüksek faiz değil, artı olarak pek çok hediye ve indirimleri de olabiliyor. Örneğin, Steam’daki oyunlar için yüzde 30 indirim, Spotify, Netflix ve Blu Tv gibi paketlerde yüzde 50 indirim gibi seçenekleri olabiliyor. Hatta bazen ücretsiz kahve yemek gibi hediyeler de olabiliyor. Kısacası Enpara’yı tercih eden her zaman kazanıyor. Sizde hemen Enpara’ya başvurun 4 gün içerisinde kapınıza gelsin başvurunuz onaylansın ve hemen kartınızı teslim alın. İşte Enpara’lı olmak gerçekten bu kadar kolay.

Enpara.com Nedir? Nasıl Başvurulur?