Döviz Alım Satımında En İyi Banka

Bankalar, döviz yatırımcısı müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmek için, döviz alım ve satımlarından almış oldukları komisyon oranları ya da bir diğer deyişle makas aralıklarını düşük tutmaya çalışırlar. Bu makas aralığı kimi bankada %0,1, kimi bankada ise %2 civarında olabilir. En düşük döviz alım satım komisyonunu görebilmek için, döviz alım satımında en iyi banka nedir bilmek gerekir. Bu yazıda anlatacağımız bilgiler, döviz alım satımında en iyi bankayı tercih etmenizi sağlayabilir.

Hangi Bankalar Döviz Alım Satımında İyi?

  1. Seninbankan.com
  2. Odeabank
  3. Enpara
  4. Ziraat Bankası
  5. İş Bankası

Aslında baktığımız zaman devlete ait bankalarda döviz alım satım komisyon oranları epey düşüktür. Döviz alım satımında en iyi bankayı sizler için yukarıda listeledik, bu listedeki bankaları ziyaret ederek sizlerde en iyi bankayı bulabilir ve hemen hesap açıp döviz alıp satmaya başlayabilirsiniz.

blank

Seninbankan

Kuveyt Türk’e ait bir dijital oluşum hizmeti Seninbankan, çok uygun fiyat farkları ile döviz alıp satabileceğiniz bankalardan birisidir. Söz konusu bankanın uygulamış olduğu döviz alım satım komisyon oranları genelde binde bir şeklinde uygulanmaktadır. 1,000 dolarlık bir döviz alımı için ödeyeceğiniz komisyon oranı 1 dolar, yani 7 TL olacaktır.

Odebank

Odeabank, döviz alım satımında en iyi banka listemizde bir sonraki sırada yer alıyor, söz konusu banka oldukça düşük komisyon oranları ile döviz alım ve satım imkânı sunuyor. Odebabank’ta dolar alış ve satış fiyatları güncel olarak 7,02 alış ve 7,04 şeklindedir. 1 dolar aldığınızda 2 kuruş, 10 dolar aldığınızda 20 kuruş, 100 dolar aldığınızda 2 lira komisyon ödersiniz.

Enpara

Döviz alım satımında en iyi bankalardan biri de Enpara’dır. Enpara sunmuş olduğu çok düşük komisyon oranları ile pek çok döviz yatırımcı müşterisi tarafından tercih edilmiştir. Enpara ile çalışmaya karar verdiğiniz zaman döviz alım satımı için yüksek fiyat farkları ödemek zorunda kalmazsınız. 100 dolar aldığınızda sadece 20 kuruş gibi düşük bir oranda komisyon ödersiniz.

Ziraat Bankası

100 dolar alım ve satımı için sadece 3 TL komisyon uygulayan banka, en düşük komisyon alan banka listesindedir. Ziraat Bankası’nda hesap açtırıp hızlı bir şekilde döviz alım satımına başlayabilir ve aldığınız 100 dolar için sadece 3 TL komisyon ödeyerek işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası

İş Bankası, döviz alım satımında en iyi komisyon oranlarını uygulayan bankalardan biridir. İş bankası için 100 dolarlık bir alım ve satım işlemi için sadece 4 TL komisyon ödersiniz. Siz de düşük komisyon oranları ile döviz almak ve satmak istiyorsanız hemen İş Bankası hesabınızı açtırın.

Döviz Alım Satımında En İyi Banka