CepBank Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir, CepBank Nasıl çalışır?

CepBank, en çok kullanılan banka işlem merkezlerinden birisi olmayı başarmıştır. CepBank kullanırken de birçok şeye dikkat etmek zorundayız. Telefonunuzun çalınması ya da bir kişi tarafından kullanıldığında bile sonu sizin için felaket olabilir. Yazımız içerisinde CepBank avantajlarını ve dezavantajlarını sitemizde listeledik.

Cepbank kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir şeklinde bir soruyu, geçen hafta yayınladığımız makalelerimizden birisinde anonim bir kullanıcı tarafından aldık. Kullanıcımıza ve bu konuda merak içerisinde olan misafirlerimize durum hakkında bütün detayları açıklayacağız. CepBank artık gelişen kullanım alanları sayesinde bütün dünyada en çok ime kazanan banka işlemleri dizisi olarak kendine yer edindi. Bütün dünya mobil olarak cep telefonları üzerinden etkileşimlere girerek, banka işlemlerini yapabilmektedir. Ancak bunun sağladığı kolaylık kadar içerisinde barındırdığı dezavantajları da olan bir durumdur. Sizlere bu avantajları ve dezavantajları yazı içerisinde açıklamayı planlıyoruz.

CepBank Avantajları ve Dezavantajları

Ülkemizde CepBank Şikayetleri denildiğinde akla ilk olarak dolandırıcılık olayları gelmektedir. Cep telefonunu çaldıran ya da hackleten bir kullanıcı bile banka trafiğinde para akışının tarafına olumsuz şekilde geçtiğine tanık olabilir. Bu yüzden kullanıcıların çok dikkatli olması gerekmektedir. Sizleri daha fazla bekletmeden, avantajları kullanıcı yorumları referans alarak altta sıralıyoruz.

CepBank avantajları şu şekilde:

  • Kullanıcılar haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca işlem yapabilirler.
  • Kullanıcıların yaptıkları işlemlerden ekstra ücret kesintisi farklı banka ya da yurtdışı ödemeleri olmadığı sürece olmaz.
  • İnternetten yapacağınız alışverişlerde ya da para transferlerinde durumu anlık öğrenebilirsiniz.
  • İstediğiniz bankamatiğe numara üzerinden para gönderebilir ve bu sayede para trafiğinizi nakit düzeyine çevirebilirsiniz.

CepBank dezavantajları ise, avantajlarına kıyasla aslında küçük ama güçlü bir risk barındırmaktadır.

  • Kullanıcılar cep telefonlarını çaldırırlarsa ya da bilmedikleri bir kişi tarafından giriş olursa anında banka hesaplarına müdahale edilebilir.
  • İnternetten sistemleri hacklenirse eğer, banka hesapları çalınabilir.
  • Çevrenizde olan insanlar hesabınıza siz farkında olmadan girerek hesap hareketlerinden kendilerine para gönderdikten sonra temizlik yapabilir.
Ekonomistler Türkiye ekonomisi için 1. çeyrekte yüzde 2,5 daralma bekliyor
Ekonomistler Türkiye ekonomisi için 1. çeyrekte yüzde 2,5 daralma bekliyor

CepBank nasıl çalışır diye soracak olursanız da, çalıştığınız bankanın mobil uygulamasını indirmeniz kafidir. Böylece banka işlemlerinizin tamamını mobil hareketler üzerinden yapmanız mümkündür. Bu tür avantajlardan faydalanarak işlem ücreti ödememek çok kolaydır. Sadece para trafiğinizi yaparken, doğru banka ve doğru ATM ile çalıştığınızdan emin olmalısınız. Diğer bankalara para transferi, internetten alışveriş kolaylıkları gibi bir çok küçük ayrıntı sizin deneyimlerinizi doğrudan etkileyebilir. Türkiye’de ancak hemen hemen her bankanın sunduğu kalite belirli bir standart çizgisinin üzerindedir.

CepBank Nasıl Yapılır?

CepBank Banka Onayı Alma için, internet işlemlerinizin açık olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi durumda interneti açık olmayan bir şekilde eğer siz cep telefonunuzdan işlem yapmaya çalışırsanız kartınız bloke olabilir. Şubelere giderek konu ile ilgili detaylı bilgileri almanız mümkün. CepBank Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir sorusuna birlikte yanıt aradık.