Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cebe para gönderme işlemi yapacağınız zaman herhangi bir zaman dilimini beklemek zorunda değilsiniz. İşlemi her zaman yapabilirsiniz. Ayrıca kişilerin yaptığı cebe para gönderme işlemi iptal edilebilir bir işlemdir. Bunun yanında cebe para gönderme işlemi yapılmış ancak kişiye ulaşmadan iptal edilmiş ise kişiden kesilen ve gönderilen tutar dâhil hepsi göndericiye geri iade edilir. Cebe para gönderme işlemi yaparken göndereceğiniz tutar 10 ve 10’un katları şeklinde olmalıdır. Öbür türlü alıcı paranın tamamını çekemeyebilir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Para Gönderme

İnternet bankacılığında bu işlem oldukça basittir. İnternet bankacılığınıza girdiğinizde işlemler kısmında para aktarma işlemine tıklayıp açılan sayfada havale sekmesinden ilerleyip gelen seçenekte cebe havale kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu tıklama işleminden sonra önünüze tutar bilgisi girebileceğiniz ve alıcının bilgilerini girebileceğiniz bir sayfa açılır. Burada gerekli olan bilgiler alıcının TC kimlik numarası, cep telefon numarasıdır. Bunları da doğru şekilde yazdığınız takdirde işleminiz başarıyla gerçekleşecektir.

Bankamatik Üzerinden Para Gönderme

Bankamatiklerden para gönderme işlemi için öncelikle kartlı kartsız şekilde yapılabilmektedir. Giriş kısmına tıkladığınızda yani kartsız işleme başladığınız da para gönderme, cebe havale gönderme seçeneklerinden devam edip alıcının gerekli bilgilerini girip ve tutarı yatırıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bunun yanında kartınız ile bankamatikten cebe para gönderme işlemi yapacaksanız kartınızdan para transferi ve açılan seçeneklerden cebe havale gönderme işlemine tıklayarak yine alıcının bilgilerini girip ve kullanılabilir limit seçeneğini seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Üzerinden Para Gönderme

Bütün mobil bankacılıklarda para gönderme işlemi özellikle cebe havale işlemi kolay bir şekilde yapılmaktadır. Öncelikle menüden para aktarma işlemine daha sonra havale sekmesinden cebe havale kısmına tıkladığınızda kişinin göndereceği tutar ve alıcının bilgilerinin girileceği bir sayfa açılır. Bu sayfayı doğru ve eksiksiz bir şekilde alıcının TC kimlik numarası, telefon numarası girilerek tamamlanır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önemli olan cebe havale işleminde alıcının bilgilerini doğru girmiş olmaktır. Bu işlemleri internet bankacılığından, bankamatik üzerinden ya da mobil bankacılıktan yapabilirsiniz. Genel itibariyle bazı durumlarda bankadan bankaya değişiyor olmasına rağmen istenilen genel bilgiler alıcının TC’si ve telefon numarasıdır.

Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?