• ÇEYREK ALTIN
  404,70
  % 0,24
 • $ DOLAR
  5,8582
  % 0,57
 • € EURO
  6,5677
  % 0,69
 • £ POUND
  7,3913
  % 0,78
 • PETROL
  62,33
  % 2,28
 • BITCOIN
  53299,131
  % -0,68
 • BIST 100
  93.718
  % -0,53
Aranacak kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın...

Borç Yapılandırma Kredisi

Borç Yapılandırma Kredisi

Borç Yapılandırma Kredisi

Çekilmiş kredilerin uzun vadelerinin bir süre sonra ödenememesi durumu tüketicileri çok fazla zorlaya bilmektedir. Vadeleri zamanında ödenemeyen kredilerden dolayı zorlu süreçler içerisine giren kişilerin sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Çekmiş olduğunuz kredinin taksitlerini ödemede artık çok fazla zorlanıyorsanız vakit kaybetmeden yeni çözümler bulma yoluna gitmelisiniz.

Kredi ödemelerinizde yaşadığınız zorlukları hafifletmek adına kredi yapılandırma işlemlerine başvurabilir ve bunun sonucunda yeni ödeme planları hazırlatarak sizi zorlamayacak şekilde taksitlerinizi ayarlayabilirsiniz. Yapılandırma işlemlerine başvurmadan önce bankaların bu konudaki işlemlerini takip etmenizde fayda olacaktır. Krediler için uygulanan faiz oranları ya da kredi tahsis işlemlerinde ödenen ücretlerin araştırmasını yaparak kendi bütçenize uygun olan bankanın kredilerine başvurabilirsiniz. Kredi yapılandırma hakkında bilgi verecek olursak, bankalardan kredi çektiniz. Kredi geri ödemelerini yaparken taksitlerde ödeme zorlukları yaşamaya başladınız. Bu durumda sizi her anlamda zorlayacak bir sürece girmeden bankanız ile görüşerek kredilerinizi başka bir transfer kredi ile yapılandırarak tekrardan ödeme seçeneklerini değiştirerek yeni bir krediye dönüştürebilirsiniz. Kredi yapılandırma yaparken kredinizin türü, vadesi, faiz oranı, ödemiş olduğunuz taksitlerin sayısı, yeni yapılandırma kredinizin vadeleri, faiz oranları ve de dosya masrafları gibi bilgiler gözden geçirilmeli ve yapılandırma işlemleri daha avantajlı bir hal alıyorsa bu işleme geçilmelidir. Aksi takdirde faiz oranları ve masraflar göz önünde bulundurulduğunda mevcut kredilerinizden daha avantajlı bir kredi olarak size görünmüyorsa bu işlemlere geçmemeniz de fayda olacaktır.

varlık yönetimi

Yapılandırma için adım atmadan önce krediyi almış olduğunuz bankadan farklı bankalarında yapılandırma faiz oranlarına ve masraflarına bakmanız size fayda sağlayacaktır. Kredi borçlarının vadesinden kısa sürede kapatıldığı durumlarda bankalar tarafından erken kapatma komisyonu olarak %2 oranında bir komisyon alınmaktadır. Bunun dışında kendi kredinizin faiz oranları ile yapılandırma yağacağınız bankanın faiz oranlarını karşılaştırdığınızda size kazanç sağlamayacak bir oran ortaya çıkıyorsa yine yapılandırma işlemlerinin size bir faydası olmayacaktır. Yapılandırma işlemlerinden kazanç elde edebilmeniz için faiz oranları arasında en az 35-40 puan arasında bir hareketin belirgin olması gerekecektir. bu sebeple bankaların kredi kampanyalarını ve yapılandırma faiz oranlarını karşılaştırmadan bir adım atmanız doğru bir karar olmayacaktır.