Bitcoin “Halving” den sonra baskı altında

Siber para birimi değişkenlik gösteriyor Bitcoin‘in borsa grafiğindeki aşağı yönlü düşüş devam ediyor. En eski ve en önemli siber birimi hafta başında yine 9.000 dolarlık notun çok altına düştü. Mayıs başında, siber para birimi 10.000 doların biraz altında işlem görüyordu. Emden Research’ten analist Timo Emden, “Yarıya indirildikten sonra birçok küçük yatırımcı kendilerini ekonomik baskı altında buluyor” diyor. Maliyetlerini karşılamak için bitcoin hisse senetleri sattılar. “Fiyat kısa vadede baskı altında kalmalı.”

Halving

Halving” ile uzmanlar belirli bir sürede oluşturulabilen ve enflasyonu önlemeye yönelik olan Bitcoin miktarının otomatik olarak yarıya indirilmesini tanımlar. Bu otomatik yarılanma Mayıs ortasında gerçekleştirildi.

Bitcoin yine de yılın başından bu yana olumlu bir eğilim gösterdi. Ocak ayı başında, siber para birimi 7.500 dolar civarında işlem görüyor, Şubat ayının sonunda 10.300 dolara yükseldi, ardından Mart Korona salgını sırasında 5.600 dolara düştü. Bitcoin, çoğu borsa endeksi gibi, o zamandan beri fiyattaki bu düşüşten sonra kendine gelmeyi başardı.

Bitcoin “Halving” den sonra baskı altında