Bankadan Kırmızı Kalem Yiyenler Nasıl Kredi Çekebilir? Sicil Affı

Bankaların kırmızı kart uyguladığı kişilere bir daha kredi vermesi çok uzun sürmektedir. Bankalardan kredi çekemez ya da kredi kartı alamaz şeklinde başvuru sonucu daha önce aldınız mı? Sizlere bu süreci nasıl düzeltebileceğinizi sitemizde aktaracağız.

Bankadan kırmızı kalem yiyenler nasıl kredi çekebilir diyen onlarca kullanıcımız, sitemiz içerisinde kendi durumlarına bir çözüm aramaktadırlar. Yazımız içerisinde bu durum ile ilgili genel çözüm yöntemlerini ve ülkemizde yer alan ekonomik krize rağmen, kredi çekmekte olan kolaylıkları sizlere aktarmaya çalışacağız. Sitemiz içerisinde yer alan diğer başlıklara bakmayı da unutmamanızı tavsiye ederiz.

blank

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Yasal takibi olana kredi veren bankalar listesi maalesef içerisi boş olan bir listedir. Her banka verdiği paranın karşılığı olacak şekilde bir geri dönüş bekler. Örneğin siz farklı bir ülkeye gitmek istersiniz ve bunun için vize almanız gerekmektedir. Vize alacağınız ülkenin konsolosluğunda sizden banka hesap bilgileriniz, Türkiye’de olan ilişkileriniz, ev tapunuz ve sigorta sertifikalarınız istenir sicil affı için de geçerli. Burada amaç, sizin o ülkeye gittikten sonra mülteci olarak kalmayacağınızdan emin olarak, ülkenize geri döneceğinizi garanti altına alabilmektir.

Bankalar için olan süreç de benzer bir durumdur. Bankalar da sizin çektiğiniz paranın garanti bir şekilde geri ödeneceğine dair bir teminat isterler. Bunda kefil, en az altı ay sigortalı çalışmanız, daha öncesinde kredi kartı kullanmış olmanız örnek olarak gösterilebilir.

Bankalar bu yüzden puanlandırma sistemi kurarlar, bankalarda kırmızı kalem kalktı mı sorusuna olumlu yanıt vermek de yakın zaman içerisinde mümkün değildir. Bütün bir ülkede hizmet veren bir kurumsal şirket yapısının, kendi hesabını garantiye almaya çalışması kadar normal bir durum olamaz.

Kırmızı Kalem Kredi Veren Bankalar

Banka kırmızı kalem sorgulama yapmak istiyorsanız, Google üzerinden kredi notumu sorgulama araması yapmanız kafidir. Bu sayede kredi notunuzu öğrenebilir ve alabileceğiniz kredi kadar başvuru yapabilirsiniz. Örneğin yirmi bin Türk Lirası kadar kredi çekmek için bankaya gidebilirsiniz. Bütün gereken koşulları sağlamanıza karşın, sizin için uygun olan kredi puanı on bin Türk Lirası ile sınırlı olabilir. Bu tür durumların bilinciyle yapacağınız eylemlerde daha dikkatli ve sorgulayıcı yaklaşmanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Türkiye dünyanın en pahalı benzinini ödemesine karşın, Avrupa’da kişi başına düşen araba sayısı bakıldığında ilk on ülke arasında kendisine yer bulmuştur. Bu tür tutarsız durumlar ışığında ülkemizin daha güvenli bir ekonomik sahaya sahip olması çok mümkün değildir, ekonomi haberleri genelde gerçeği yansıtmaz.

Ülkemizde otuz iki milyon kişi mevcut kredi ve kredi kartı borcunu ödemeyecek durumda maalesef. Bu süreci düzeltmek ise her şey mükemmel gitse bile minimum altı ay sürmektedir. Bankalardan kırmızı kalem yiyenler nasıl kredi çekebilir diye merak edenlere doğrudan cevap vermek yanlış olabilir, bankaya göre fark etmektedir. Tam tersine faiz oranlarının sabitlenmesi için ekstra bir çaba sarf ediyor ve değerli okuyucularımız da umuyoruz bu bilginin ışığında daha kaliteli bir banka deneyimi yaşayabileceklerdir.