Atm’den Nasıl Şifre Değiştirilir?

Günümüzde bankalar şifrenizi değiştirmeniz için pek çok yol sunarlar. Bu yollardan biri de ATM üzerinden şifre değiştirmedir. Bunun dışında telefondan müşteri temsilcisinden ve aynı zamanda bizzat şubeye giderek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu şekilde atm’den şifre değiştirme işlemi mümkün olmaktadır.

Tüm bu yöntemler arasında şifre değiştirme için en kolay yöntem ATM üzerinden şifre değiştirmektir. Bankanıza ait olan herhangi bir ATM’yi kullanarak sizlerde şifrenizi değiştirebilirsiniz. Değiştirebileceğiniz şifreler, hesap şifresi, kredi kartı şifresi, banka kartı şifresi, diğer hesap şifreleri. ATM üzerinden bu şekilde hızlı şifre değiştirme işlemi mümkün olmaktadır.

ATM’den Şifre Değiştirme İçin Yapılması Gerekenler

Kart şifrenizi ATM’ler üzerinden değiştirebilirsiniz. Ancak bunun için eski kartınızın şifresini hatırlıyor olmanız gerekmektedir. Kart şifrenizi hatırlayamıyorsanız, ATM üzerinden şifre değiştirme işlemini gerçekleştiremezsiniz, bunun için banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Kart Şifrenizi Hatırlıyorsanız Bu Adımlara Devam Edin

Kart şifrenizi hatırlıyorsanız, kredi veya banka kartlarınızın şifrelerini ATM üzerinden kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bunun için size en yakın ATM’ye gidin ve ekranın üzerinde yer alan şifre alanında geçerli şifrenizi girin ve devam edin.  Sonrasında karşınıza şifre değiştirme alanı çıkacak bu alan diğer işlemler seçeneğinin altında da çıkabilir dikkatli bir şekilde bakmanız gerekiyor. İlk olarak mevcut şifrenizi sonrasında ise girmek istediğiniz yeni şifreyi girerek işlemlerinizi tamamlayın.

blank

Kart Şifrenizi Hatırlamıyorsanız Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Mevcut kart şifrenizi hatırlamıyorsanız da yine ATM’den şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için bankanızın size en yakın olan şubesini ziyaret etmeli ve bilgi almalısınız. Şifrenizi unuttuysanız sadece banka şubeleri üzerinden yeni şifre alabilirsiniz, bu nedenle şifrenizi unuttuysanız banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Kart Şifrenizi Nasıl Güvende Tutarsınız?

Her zaman hatırlayabileceğiniz ancak asla başka insanların tahmin edemeyeceği türde bir şifre seçmelisiniz. Seçtiğiniz şifreyi bir kâğıda yazarak akılda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz, bu şekilde şifrenizi tekrar tekrar değiştirmenize gerek kalmaz.  Bunlara ek olarak şifrenizi ezberleyerek de akılda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Şifrenizi bir kâğıda yazın ve ezberlemeye çalışın, bu şekilde şifrenizi akılda tutabilirsiniz, eğer şifremi unuturum diyorsanız da güvenli bir yere not aldığınız şifrenizi koyabilirsiniz.

Atm’den Nasıl Şifre Değiştirilir?