50 bin TL Ne Kadar Faiz Getirir?

Birikimlerini vadeli mevduat ile risksiz bir şekilde değerlendirmeyi tercih eden bireyler, hesap açılışında belirlenen bir vade süresince bankaya ödenen para ile bir miktar faiz geliri elde edilebilmektedir. 50 bin TL mevduata sahip bireyler için hazırlamış olduğumuz bu yazı ile, 50 bin TL ne kadar faiz getirir, hangi bankalar 50 bin TL’ye ne kadar faiz ödüyor sorularının cevaplarını alabilirsiniz. 

Bildiğiniz gibi, her banka her müşteriye ve her mevduata farklı bir faiz oranı sunuyor. 10 bin TL için yüzde 6 faiz ödeyen bir banka 50 bin TL için yüzde 7 faiz ödeyebiliyor. Bu yazıda 50 bin TL’lik birikiminizi faizde değerlendirerek en fazla getiriyi hangi bankadan alabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Alternatif Bank

Yine her zamanki gibi piyasanın en yüksek faiz oranını sunan banka. Alternatif bank, 50 bin TL birikime sahip kişilere yıllık yüzde 9,25 faiz oranı sunuyor, bu da 50 bin TL’yi Alternatif Bank’ta değerlendirmeniz halinde 32 günlük vade sonunda 345 TL faiz getirisi elde edebileceğiniz anlamına geliyor. Sizde birikimlerinizi en yüksek faiz oranında değerlendirmeyi düşünüyorsanız, Alternatif Bank’ı tercih edebilirsiniz.

Fibabanka

50 bin TL ne kadar faiz getirir diye soruyorsanız, bu sorunuzun cevabını Fibabanka, 336 TL olarak cevaplayabilir. 50 bin TL için 32 günlük bir vade diliminde yüzde 9,00 oranından faiz ödemeyi kabul eden banka toplamda 336,09 TL’lik bir faiz ödemesini ay sonu hesabınıza yatırıyor. 50 bin TL’lik mevduatınızı Fibabanka’da değerlendirdiğiniz zaman 32 gün sonunda net bakiyeniz 50,336 TL’ye çıkıyor.

ING Bank

ING Bank, 50 bin TL için en yüksek faiz oranını sunan bankalardan biri. Sizlerde paranızı yıllık yüzde 9,00 faiz oranı ile ING Bank’ta değerlendirmek istiyorsanız, en yakın şubeye gelerek hesap açabilirsiniz. Söz konusu banka 32 günlük vadede 50 bin TL için 336 TL’lik bir faiz getirisi sunuyor.

Vakıfbank

Yıllık yüzde 8,40 faiz oranı ile paranızı Vakıfbank’a yatırırsanız 50 bin TL için 32 günlük vadede toplam 312 TL faiz getirisi elde edebilirsiniz.

Halkbank

Yıllık yüzde 7,50 faiz oranı ile 50 bin TL’lik bir birikime 32 günlük vade diliminde 280 TL faiz ödeyen Halkbank, birikim sahiplerini kendi bankasına bekliyor. Söz konusu banka, bir haftadan başlayarak bir yıla kadar vadelerde yüksek faiz ile paranızı değerlendirmeyi vadediyor.

Akbank

Yıllık yüzde 7,25 faiz oranı ile paranızı hemen Akbank’a getirin ve 32 günlük vadede toplam 270 lira faiz getirisi elde edin. Söz konusu faiz oranı kredi notu ve müşteri profiline göre değişkenlik gösterebilir.

TEB

Türk Ekonomi Bankası, 32 günlük vadede 50 bin TL’lik bir mevduat için toplam 251 TL faiz ödemesi sunuyor. Paranızı Türk Ekonomi Bankası’nda değerlendirirseniz, 50 bin TL için sizlerde yüzde 6,75 faiz oranından yararlanabilirsiniz.

Garanti BBVA

50 bin TL ne kadar faiz getirir diye soruyorsanız, son olarak Garanti Bankası, bu sorunuza cevap verebilir. Garanti Bankası, yıllık yüzde 5,5 faiz oranı ile listede en yüksek faiz oranı sunan bankalar listesinde sonuncu sırada yer alıyor. Söz konusu banka 50 bin TL için 32 günlük vadede 205 TL faiz ödemesi yapabiliyor.

50 bin TL Ne Kadar Faiz Getirir?