100 bin TL Nasıl Değerlendirilir?

100 bin TL değerlendirilmek için gerçekten de iyi bir tutar. 100 bin TL param var nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsanız, sizin için önerebileceğimiz çeşitli yatırım araçları var. 100 bin TL’yi değerlendirmek için küçük bir iş kurabilir veya bu parayı sermaye piyasasına yatırarak getiri elde edebilirsiniz. Hiç risk almak istemiyorsanız ve 100 bin TL nasıl değerlendirilir diyorsanız parayı faize atabilirsiniz.

Faiz Geliri Elde Edin

100 bin TL parayı en ufak riske atmadan aylık kazanabileceğiniz getiri ortalama 650 TL’dir. Hiçbir risk almadan parayı değerlendirmek istiyorsanız, faiz geliri elde etmek için, parayı faize atabilir ve 32 günde toplam 650 TL faizi bankadan alabilirsiniz. Vade sonunda banka hesabınızdaki para 100,650 TL’ye çıkacaktır.

Borsaya Yatırın

Paranızı borsaya yatırarak gerçekten de güzel getiriler elde edebilirsiniz. Borsa değişken getirili bir yatırım aracı olduğundan dolayı, net bir getiri söylememiz pek mümkün değil, ancak borsaya para yatıranlara baktığımız kadarıyla 100 bin TL sermaye ile yılda ortalama 20-25 bin TL kar edebiliyorlar. Siz biraz daha fazla risk alarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Altına Yatırın

Altın da yapmış olduğunuz yatırımlardan en yüksek getiriyi elde edebileceğiniz yatırım araçlarından biridir, paranızı altına yatırarak gerçekten de çok güzel karlar elde edebiliyorsunuz. Altın yatırımı uzun vadede çok iyi bir şekilde size geri dönebilir. 100 bin TL’yi altına yatırmanız halinde bu parayı kısa sürede 200-300 bin TL’ye çıkarabilirsiniz. 100 bin TL nasıl değerlendirilir diye soruyorsanız altın iyi bir seçenek olabilir.

İş Kurun

blank

100 bin TL küçük bir iş kurup para kazanmak için gerçekten de harika olabilir. 100 bin TL’yi ufak ölçütlerde bir işletmeye yatırarak gerçekten de güzel kazançlar elde etmek mümkündür. 100 bin TL’yi bir işletme yatırımında değerlendirmeniz halinde bu yatırımınızdan ayda 10 bin TL ve hatta biraz daha fazla para kazanma imkânınız bulunmaktadır.

Yatırım Fonlarına Yatırın

Yatırım fonları birden fazla yatırım aracına yatırım yapılan sermaye piyasası araçlarından biridir. Yatırım fonlarına yaptığınız yatırım ile gerçekten de iyi kazançlar elde etmek mümkün olmaktadır. Biraz analiz yaparak yatırım fonu alabilir ve para kazanabilirsiniz, elde ettiğiniz kazançların yüzde 10’u vergi olarak kesilecektir, bunu bilmenizi rica ediyoruz.

100 bin TL Nasıl Değerlendirilir?