10 bin TL Ne Kadar Faiz Getirir?

Vadeli mevduat, birikim sahibi mudilerin, birikimlerini herhangi bir risk almadan değerlendirebilecekleri hesaplardan biridir. Vadeli mevduat hesaplarında belirli bir vade süresi ve faiz oranı vardır. Kişiler, vadeli mevduat hesaplarına paralarını yatırırlar ve belirli bir vade süresince faiz geliri elde ederler. 10 bin TL ne kadar faiz getirir diye soruyorsanız, bu sorunun cevabı, paranızı ne kadar sürede değerlendirmek istediğinizde ve aynı zamanda hangi banka ile çalıştığınıza bağlı olacaktır.

10 bin TL Birikim İçin Vade Seçenekleri

Bankalar, faiz ödemek için paranızı belirli bir süre kendi hesabına aktarır ve bu süre içerisinde paraya dokunamazsınız. 10 bin TL birikim için faiz geliri elde etmek istiyorsanız, 1 Gün’den başlayan vadelerle 365 güne kadar paranızı faizde değerlendirebilirsiniz.

Alternatif Bank

Alternatif Bank, 10 bin TL mevduat için şu anda piyasada en yüksek faizi ödeyen bankalardan biri. %9,25 faiz oranı ile 10 bin TL’lik bir birikimi Alternatif Bank’ta değerlendirmek isteyenler bu birikimleri ile ayda 69 TL faiz getirisi elde edebilirler.

Fibabanka

10 bin TL ne kadar faiz getirir diye internet üzerinden araştırma yapıyorsanız, Fibabanka yılık yüzde 9 faiz oranı ile bu sorunuzun bir cevabı olabilir. Söz konusu bankada değerlendirilecek 10 bin TL’lik bir mevduat 32 günlük vade sonunda 67 TL faiz getirisi elde etmenizi sağlayabilir.

ING Bank

ING Bank, piyasada en yüksek hoş geldin faiz oranlarını sunan bankalardan biri. Ancak ING Bank, söz konusu faiz oranını müşteriye özel olarak uyguluyor ve 10 bin TL mevduat için yıllık yüzde 9 faiz oranı sunuyor. Söz konusu faiz oranı, kredi notunuza göre değişebilmekle beraber vade sonunda daha düşük bir faiz oranı alabilirsiniz, bu nedenle yüksek faiz almak için başka bankaları da araştırabilirsiniz, ancak ING Bank 32 günlük bir mevduat için ayda 67 TL faiz ödüyor.

Vakıfbank

10 bin TL’lik bir mevduat için yüzde 8,40 yıllık faiz ödemeyi uygun bulan banka söz konusu 32 günlük vadede 62 TL faiz getirisi sunuyor. Faiz oranı kişiden kişiye, kredi notuna ve mevduat miktarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Halkbank

Yüzde 7,50 faiz oranıyla 10 bin TL mevduatı Halkbank’ta değerlendirmek isterseniz, vade sonu getiriniz 56 TL olacaktır. Söz konusu banka, uygulamış olduğu faiz oranını sürekli olarak güncellemektedir, bu nedenle faiz oranı değişikliğine karşı, Halkbank faiz oranlarını tekrar kontrol etmeniz önerilebilir.

Akbank

10 bin TL mevduat için yüzde 7,00 yıllık faiz oranı uygulamayı uygun gören banka, söz konusu 32 günlük vadede 52 TL faiz ödemesi yapmaktadır. Paranızı yüzde 7 yıllık faiz ile Akbank’ta değerlendirmeyi uygun görürseniz vade sonu net bakiyeniz, 10,052 TL’ye yükselecektir.

Enpara

10 bin TL ne kadar faiz getirir diye soruyorsanız, Enpara bu sorunuza yüzde 6,50 faiz oranı ile karşılık verebilir. Söz konusu faiz oranından 32 günlük vadede paranızı değerlendirmek isterseniz, Enpara size toplam 49 TL faiz ödemesi yapacaktır.

10 bin TL Ne Kadar Faiz Getirir?